Za nimi już II ETAP ZiMNaR

Piękna zimowa aura towarzyszyła drugiemu etapowi ZiMNaRa. Bieg odbył się punktualnie o 10.00 14.01.2017 r. Temperatura wynosiła około zera stopni a trasę biegu pokrywała warstwa stwardniałego śniegu. Bieg po śliskiej i nierównej nawierzchni nie należał do najłatwiejszych.

zimnar-660x330

Zawodnicy musieli walczyć o utrzymanie właściwego tempa biegu a czasem nawet o zachowanie równowagi. Powiewy zimnego wiatru na otwartej przestrzeni lotniska też nie należały do przyjemności. Takie warunki nie zrobiły jednak żadnego wrażenia na zawodnikach ZiMNaRa. Wszyscy biegacze bez problemu dotarli do mety. Łącznie w biegu wzięło udział 48 zawodników w tym 12 kobiet. W stawce pojawiło się też kilku nowych zawodników.

Najszybciej trasę drugiego etapu pokonał Michał Makowski z Ciechanowa reprezentujący AZS-AWF Warszawa (27:47) odnotowując drugie w sezonie zwycięstwo. Drugie miejsce zajął zawodnik KS MAKÓW BIEGA Dawid Konopka (28:22), który w poprzednim biegu był trzeci. Tym razem Dawid od początku narzucił ostre tempo i utrzymał je do samej mety. W rezultacie poprawił swój ostatni wynik o ponad 3 minuty i mógł stanąć na drugim stopniu podium.

O trzecie miejsce rozegrała się zacięta walka pomiędzy Cezarym Jaroszewskim z Zakocia a Michałem Pragaczem reprezentującym Wybrzeże Klatki Schodowej. Ostatecznie rywalizację wygrał Cezary, który metę przekroczył po 28 minutach i 31 sekundach i po raz drugi w sezonie stanął na podium.

Wśród pań nie było niespodzianek. Drugie z kolei zwycięstwo zanotowała Marta Krupińska z KS MAKÓW BIEGA (35:01).

Drugie miejsce zajęła Marta Ruszczyńska z Bogatego reprezentująca KS MAKÓW BIEGA (36:01). Na trzecim miejscu bieg ukończyła Anna Urbaniak z Jednorożca (36:51).

Kategorię mundurową tym razem wygrał Andrzej Grabowski reprezentujący G-TEAM (55:08) wykorzystując nieobecność czołowych zawodników z grupy. W porównaniu z poprzednim biegiem zawodnik ten zrobił największe postępy w całej stawce. Poprzedni czas poprawił ponad 8 minut.

Trzech „mundurowych” zaliczyło drugi etap ZiMNaRa na wyjeździe. Zawodnicy brali udział w ćwierć-maratonie komandosa w Czarnem. Do klasyfikacji ZiMNaRa został wzięty międzyczas po 7 km ćwierć-maratonu. Mimo trudniejszych warunków z uwagi na większy ciężar plecaka (10 kg) wymagany w zawodach w Czarnem zawodnicy osiągnęli lepsze rezultaty niż w pierwszym etapie w Przasnyszu. Nie zawiódł również Mariusz Dąbkowski, który zgodnie z obietnicą do plecaka zapakował ponad 26 kilogramów.

W czasie zawodów prowadzona była kwesta Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Wolontariuszka tej zacnej akcji Marta Rogalska zdecydowała się nawet wziąć czynny udział w biegu. Całą trasę ZiMNaRa pokonała z puszką WOŚP. Zawodnicy, którzy nie zdołali dogonić wolontariuszki na trasie mieli okazję wesprzeć akcję po dotarciu do mety.

Kolejne zawody ZiMNaRa odbędą się w sobotę 21.01.2017 r. Lista startowa pozostaje otwarta. Nadal można dołączyć do rywalizacji. Zainteresowanych zapraszamy na lotnisko.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments