Za kierownicą pijana 25-latka. W foteliku 3-letnie dziecko.

Wyjątkową nieodpowiedzialnością wykazała się 25-letnia mieszkanka powiatu ciechanowskiego. Sama będąc nietrzeźwa przewoziła 3-letnie dziecko. Teraz musi się liczyć z poważnymi konsekwencjami.

 

18 kwietnia 2020 roku ok. godz. 19:20 dyżurny KPP w Ciechanowie otrzymał zgłoszenie o nietrzeźwej kierującej pojazdem marki Skoda, która może przewozić nieletnie dziecko. Na miejsce skierowano funkcjonariuszy ciechanowskiej komendy, którzy udaremnili dalszą jazdę nietrzeźwej 25-letniej mieszkance powiatu ciechanowskiego.

Patrol Policji w miejscowości Baby gm. Ciechanów zatrzymał do kontroli kierującą pojazdem Skoda. Badanie na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu u 25-letniej kierującej wykazało 1,5 promila. Kobiecie zatrzymano uprawnienia do kierowania pojazdami. Ponadto znajdując się w stanie nietrzeźwości przewoziła ona 3-letnie dziecko, narażając je jednocześnie na ogromne niebezpieczeństwo. Dziecko wraz z pojazdem przekazano na miejscu rodzinie.

Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów na min. 3 lata oraz nawiązka w wys. 5 tys. zł.

Policja apeluje o zachowanie ostrożności i trzeźwość na drodze. Nietrzeźwi kierujący stanowią zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu. Powodując wypadek drogowy narażają zarówno innych jak i siebie samych na utratę zdrowia a nawet życia.


 

Źródło KPP Ciechanów
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
jacek
jacek
8 miesięcy temu

ZAKAPOWALA JA WLASNA SIOSTRA ZKTORA RAZEM WYPILA ZAMIAST ZBRONIC JEJ LUB ZATRZYMAC W DOMU WYKAZALA SIE .DLUGIM OZOREM ZAMIAST ROZUMEM.