Z ostatniej chwili! Strażakiem miesiąca został druh Arkadiusz Piechociński z OSP Krasne.

Jak przed chwilą podało biuro prasowe Urzędu Województwa Mazowieckiego, strażak z naszego powiatu został wyróżniony za uratowanie życia mężczyźnie. Skuteczną akcję ratunkową przeprowadził podczas przyjęcia weselnego.

Strażacy nie pełnią swojej funkcji tylko od 8:00 do 16:00. Tak jest także w przypadku druha Arkadiusza Piechocińskiego z OSP w Krasnem w powiecie przasnyskim, który za swoją profesjonalną postawę otrzymał tytuł „Strażaka Miesiąca Września 2018”. W środę marszałek Adam Struzik wręczy druhowi nagrodę.

Druh Arkadiusz Piechociński jest członkiem OSP w Krasnem od 18 lat. Podczas przyjęcia weselnego udzielił pomocy jednemu z gości, którego czynności życiowe ustały. Reanimacja trwała aż do przyjazdu karetki. Szybka akcja druha Arkadiusza Piechocińskiego uratowała życie mężczyźnie, który jak się okazało doznał rozległego zawału. Za odważną, pełną profesjonalizmu i determinacji w ratowaniu życia innych ludzi druh Arkadiusz Piechociński otrzymał tytuł „Strażaka Miesiąca Września 2018”.

Wręczenie nagrody odbędzie się 26 września w środę w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Mazowieckiego w Warszawie.

Małgorzata Jabłońska


 

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments