Z ostatniej chwili! Śmiertelne potrącenie pod Lesznem. [AKTUALIZACJA]

Jak przed chwilą zostaliśmy poinformowani w okolicy miejscowości Leszno (gm. Przasnysz) doszło do najprawdopodobniej śmiertelnego potrącenia mężczyzny.

Na miejscu zdarzenia obecne są służby mundurowe, a teren jest zabezpieczany i badany przez prokuratora. Jak twierdzą świadkowie zdarzenia mężczyzna został potrącony przez samochód ciężarowy, gdy wracał do domu. Potrącenie najprawdopodobniej miało skutek śmiertelny. Więcej informacji podamy już wkrótce.

Oficjalny komunikat KPP Przasnysz.

Wczoraj, 28 listopada br. tuż po godz. 16:00 na drodze powiatowej relacji Przasnysz – Wężewo w miejscowości Leszno, doszło do wypadku drogowego, w którym śmierć poniósł 46-letni mieszkaniec Leszna. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że 24-letni kierujący pojazdem ciężarowym marki MAN, na prostym odcinku drogi, poza terenem zabudowanym, potrącił pieszego 46-letniego mieszkańca Leszna, który w wyniku doznanych obrażeń ciała poniósł śmierć na miejscu. Kierujący samochodem ciężarowym w chwili wypadku był trzeźwy, jednak pomimo tego pobrano od niego krew do badań na zawartość środków oburzających. Obecnie wszystkie okoliczności tego zdarzenia są szczegółowo wyjaśniane przez policjantów pod nadzorem przasnyskiej prokuratury.

PRZASNYSKA POLICJA PRZYPOMINA, że zgodnie z przepisami ustawy Prawo o ruchu drogowym piesi, którzy poruszają się po drodze po zmierzchu poza obszarem zabudowanym są zobowiązani używać elementów odblaskowych w sposób widoczny dla innych uczestników ruchu drogowego. Pamiętajmy o tym, że poza obszarem zabudowanym z reguły drogi nie posiadają wydzielonych chodników i w większości nie są oświetlone, a piesi bez elementów odblaskowych są słabo widoczni.

 

 

 

 

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments