Z ostatniej chwili! Premier wprowadza stan zagrożenia epidemicznego. Zakaz wjazdu dla obcokrajowców!

W nocy z soboty na niedzielę wstrzymane zostaną międzynarodowe połączenia lotnicze i kolejowe. Samochodowy ruch dla Polaków wracających do Polski będzie utrzymany, ale na granicach będą bardzo rygorystyczne zasady wjazdu i kontroli sanitarnej – poinformował przed chwilą Premier Mateusz Morawiecki.

 

Granice pozostają otwarte dla przepływu towarów. Nie ma obaw, że zabraknie nam żywności – Polska jest jednym z największych producentów żywności w Europie. Wykupywanie towarów ze sklepów jest niepotrzebne. Polscy obywatele wracający z zagranicy udadzą się na 14 -dniową kwarantannę. Nie możemy jednak pozwolić sobie na to, by do kraju wjeżdżali obcokrajowcy – kontynuuje.

To nie jest decyzja ani spontaniczna, ani emocjonalna. To decyzja strategiczna – tę decyzję Polska podejmuje podobnie jak Słowacja, Czechy, jako jeden z pierwszych krajów w Europie. Chcemy być mądrzy przed szkodą, a nie po szkodzie. Niestety spodziewamy się w najbliższych dniach fali zachorowań. Bez tych decyzji ta fala mogłaby się wymknąć spod kontroli. Nie możemy na to pozwolić. To jest ostatni moment na zdecydowane działania. Nie ma czasu na półśrodki. W Polsce jest 68 osób zarażonych koronawirusem. Od tego jak się zachowamy teraz, w tym trudnym momencie, zależy los nas wszystkich i naszych najbliższych. – dodaje premier.

Źródło KPRM
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
10 miesięcy temu

Nałogowy kłamczuch i kombinator.
Nie wiem jakim cudem on został premierem sporego Państwa w UE.