Z ostatniej chwili. Podatek od nieruchomości w Przasnyszu w górę!

Podczas dzisiejszej sesji Rady Miasta burmistrz Łukasz Chrostowski zaproponował radnym podniesienie stawek podatku od nieruchomości o 4%, co rocznie ma wygenerować dodatkowe 350 tys. zł do budżetu miasta „tak, aby miasto miało więcej pieniędzy na inwestycje”. Gdzie samorząd zamierza ich poszukać? Oczywiście w kieszeniach mieszkańców. Podwyżki wejdą w życie od stycznia 2021 r.

 

– Pewnie czas jest troszeczkę niefortunny, ale trudno odmówić temu racji z punktu widzenia miejskiego budżetu i inwestycji, które chcemy realizować w przyszłym roku. Chciałbym się podzielić taką refleksją, że jak sam pan burmistrz zauważa, opłaty i podatki trzeba czasami zwiększać. Pamiętam, jak pan burmistrz mówił w swojej kampanii o obniżaniu i optymalizacji podatków, ale czasami trzeba je podwyższać i ja się z tym jak najbardziej zgadzam – skomentował wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Arkadiusz Chmielik.

Na tak przedstawioną kwestię zareagował burmistrz –  Chcę przypomnieć, że nigdy nie mówiłem o obniżaniu, a o racjonalnej polityce podatkowej – powiedział.

Uchwała zapadła 9 głosami „za”, przeciwni podwyżce podatków byli radny Jan Ćwiek oraz radna Małgorzata Żbikowska. Radny Arkadiusz Chmielik wstrzymał się od głosu.

Szczegóły dotyczące podwyżek przedstawimy w najkrótszym możliwym terminie, ponieważ w projekcie uchwały dostępnym w BIP nie wyszczególniono stawek.

 

M. Jabłońska


 

guest
13 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
mokre
mokre
11 dni temu

podziękuję przy wyborach

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
odpowiada  mokre
11 dni temu

nie zapomnimy patyczakowi

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
odpowiada  Marek (prawdziwy)
11 dni temu

Nie podszywaj się pode mnie idioto, ok?

Ja znajoma
Ja znajoma
odpowiada  mokre
11 dni temu

Wstyd inne obietnice przedwyborcze ,a jak przy korycie to zdanie się zmienia .Radni nie po to was wybieralismy ,robicie to co wam każą, a następne wybory niedlugo

Last edited 11 dni temu by Ja znajoma
ate
ate
odpowiada  mokre
11 dni temu

Pamięć ludzka jest ulotna , a więc większość wyborców zapewne zapomni.

Lola
Lola
11 dni temu

Czyżby choroba pisowska się odezwała. ☹️

Ja znajoma
Ja znajoma
odpowiada  Lola
10 dni temu

A skąd uciazony PSL nadal się odzywa, poczekaj do wyborów może się uda 😁

TW Lolek
TW Lolek
11 dni temu

Na taczki

Konował
Konował
10 dni temu

Dziekuję, z przyjemnością zapłacę wyższy podatek, aby napełnić brzuszki władzy, i aby mieli pieniądze na sport inwestycje, w końcu to firmy je wykonujące utrzymują miasto…. Oooo to po co wam moje podatki?
Kiedy najbliższe wybory?

Barnabesku
Barnabesku
odpowiada  Konował
10 dni temu

Następne wybory samorządowe dopiero w 2023, ale jest procedura odwołania Burmistrza z pełnionego urzędu.

Gregor
Gregor
10 dni temu

Przasnysz za kadencji Chrostowskiego to totalny brak inwestycji, brak rozwoju, stagnacja, a wręcz cofanie się w rozwoju.
Chrostowski podniósł już opłatę targową, opłatę za przedszkola i złobki, teraz mamy podatek od nieruchomości a za chwilę dojdą śmieci. To najgorszy burmistrz w historii tego miasta. Ależ byliśmy naiwni wybierając go.

Bs1920
Bs1920
10 dni temu

Podwyżka lokalnych podatków wynika z podwyżki jaką zafundowała nam władza centralna. W lipcu Minister Finansów wydał obwieszczenie zgodnie z którym od 1 stycznia 2021r. stawki podatków i opłat lokalnych rosną o wskaźnik inflacji 3,9%. Podziękujmy zatem przy wyborach Ministrowi Finansów.

xyz
xyz
10 dni temu

no i gdzie ta ameryka? e-burmistrz, e-sport, e-ekonomia, …