Z ostatniej chwili. Pierwszy potwierdzony przypadek koronawirusa w powiecie ciechanowskim.

Prezydent Krzysztof Kosiński poinformował przed chwilą o pierwszym potwierdzonym przypadku koronawirusa w powiecie ciechanowskim.

 

Otrzymałem informację, że niestety mamy na naszym terenie pierwszy potwierdzony testem przypadek koronawirusa. To pacjent przywieziony do Specjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Ciechanowie z Mławy – poinformował przed chwilą prezydent Ciechanowa Krzysztof Kosiński.

Jeszcze raz: zostańmy w domach! Nie lekceważmy zagrożenia, nie ryzykujmy swojego zdrowia, nie narażajmy innych. Im skuteczniej zastosujemy się do zaleceń, tym szybciej minie ten szczególnie trudny dla nas wszystkich czas – apeluje prezydent.

Zarażony to 36-letni mławianin, który tydzień temu wrócił z Niemiec i poddał się sam kwarantannie. Odpowiedzialnie izolował się od innych ludzi, unikając także kontaktu z rodziną. W czwartek 19 marca zdiagnozował u siebie objawy chorobowe i skontaktował się z Powiatowa Stancją Sanitarno-Epidemiologiczną w Mławie. W niedzielę 22 marca służby sanitarne potwierdziły, że pacjent jest chory na COVID-19. Obecnie przebywa w ciechanowskim szpitalu na oddziale zakaźnym.


 

guest
10 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Ania
Ania
9 miesięcy temu

Tylko patrzeć jak do nas dotrze to choróbsko 🙁

dekalb
dekalb
9 miesięcy temu
odpowiada  Ania

Uważasz że jeszcze nie ma ?? ok 80% choruje bezobjawowo lub skąpo objawowo —jest tyle że nie wykryty bez ciężkiego przebiegu.

Adpi
Adpi
9 miesięcy temu
odpowiada  dekalb

Do Wielkanocy daleko a oni zwożą to dziadostwo już teraz

mokre
mokre
9 miesięcy temu
odpowiada  Adpi

to zamknij sie w domu na pół roku nie wyłaź to nie zachorujesz

Pisuary
Pisuary
9 miesięcy temu

Pis urzadzil akcje powrotu do domu to mamy. U nas a tez w okolicy ostroleki wszystkie przypadki to ludzie z zagranicy. Mogli zostac tam gdzie byli. Ale duda jeszcze samoloty wysyla. Wszyscy zginiemy albo od wirusa albo z glodu. Podziekujmy rzadowi

Alina
Alina
9 miesięcy temu
odpowiada  Pisuary

Ciekawe co byś mówił jak byś sam się znalazł za granicą z brakiem kasy i bez pomocy??? Bo np wyjechałeś służbowo na kilka dni zaledwie.

Racjonalne
Racjonalne
9 miesięcy temu
odpowiada  Alina

Gdy się wyjeżdża wykupuje się ubezpieczenie – właśnie na takie wypadki

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
9 miesięcy temu
odpowiada  Pisuary

A w maju wybory. I wtedy będzie się działo…
Dziś troll z Żoliborza jasno dał do zrozumienia, że żadnego przekładania wyborów nie będzie…

Małgorzata
Małgorzata
9 miesięcy temu
odpowiada  Pisuary

Tak robią też inne rządy, obywatele polscy mają prawo wrócić do kraju. Rząd niemiecki poszedł jeszcze dalej, nie tylko że zwozi obywateli niemieckich z miejsc urlopowych do Niemiec ale też przywozi pseudo- uciekinierów którzy też są zarażeni wirusem.

Ryszard
Ryszard
9 miesięcy temu

Zwożą nam to z zagranicy.Pluli na Polskę a teraz uciekają jak szczury.