Z ostatniej chwili! Działka pod biogazownię na terenie gminy Chorzele oficjalnie sprzedana. Do kasy powiatu wpłynął milion złotych.

Właśnie przed chwilą podpisaliśmy z Panem Łukaszem Dudziakiem akt notarialny na sprzedaż działki pod biogazownię na terenie gminy Chorzele. Do naszej kasy wpłynął milion złotych – poinformował starosta Krzysztof Bieńkowski.

 

Firma PGB Energetyka 15 sp. z o.o. będzie przetwarzała bio-odpady roślinne i wytwarzała z nich energię 1 MW. Skorzystają na tym rolnicy, a także gminy oddające odpady biodegradowalne (tańsze będą opłaty za śmieci). Jest to bardzo korzystne dla środowiska naturalnego i nieuciążliwe dla ludzi. Zatrudnienie przy budowie dwóch biogazowni dostaną lokalne firmy. Jedna biogazownia powstanie pod Przasnyszem, druga pod Chorzelami. Koszt obu inwestycji to około 30 milionów złotych – dodaje starosta.

 

Po ich wybudowaniu zatrudnienie w nich znajdzie około 10 osób, ale najważniejsze są korzyści dla lokalnej gospodarki (dostawcy, tańsze śmieci, zielona energia). Pozwoli to nam też zachęcać kolejnych przedsiębiorców do lokowania swoich biznesów w pobliżu wytwórcy zielonej energii.


 

guest
17 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Wizard
Wizard
9 miesięcy temu

„Po ich wybudowaniu zatrudnienie w nich znajdzie około 10 osób”
No to faktycznie jest się czym chwalić.Inwestycja z rozmachem.
Najpierw wciskanie ludziom ciemnoty o kompostownikach bo przecież każdy może kompostować przy domu a teraz dzięki odbiorom odpadów bio będzie niższa opłata za śmieci.Ja sie pytam dla kogo niższa? Bo na pewno nie dla zwykłego kowalskiego.

Kris
Kris
9 miesięcy temu

No cóż, szkoda że mimo tego całego syfu który jest obecnie na świecie nadal najważniejszą jest SZMAL???!!! ??????????????????

Ja znajoma
Ja znajoma
9 miesięcy temu
odpowiada  Kris

Brawo tamten nic nie robił nareszcie jest starostą z klasą co zaczyna to i kończy A co niektórym zawsze coś się nie podoba wiadomo nie ta partia

Wojtek
Wojtek
9 miesięcy temu
odpowiada  Ja znajoma

Myślę że jesteś idiota, i tyle. Proponuję przeprowadzkę przy biogazowni. Zobaczymy czy ści… wo z pisuaru będzie zadowolony.

Danuta
Danuta
9 miesięcy temu
odpowiada  Ja znajoma

A co takiego obecny starosta rozpoczął?Nic,zamknął co tylko było możliwe z tego na co pieniądze zdobył poprzedni starosta…Musi zakończyć to co było rozpoczęte przez poprzedni zarząd i tyle.Żadnych własnych projektów nareście przasnyski nie przedstawił.Jeśli sprzedaż działki uważasz za wielkie osiągnięcie ,to z Twoim umysłem jest coś nie tak..

fan
fan
9 miesięcy temu
odpowiada  Ja znajoma

Tu nie chodzi o partie, partia się zmieni a smród z biogazowni zostanie. W dzień odpady BIO, a w nocy może te ZWIERZĘCE bo to taki polski pomysł na biznes.

Jaki
Jaki
9 miesięcy temu

Był ostatnio reportaż o biogazowni… Ludzie uciekają stamtąd tak wali , więc jej ktoś mówi że bedą piękne zapachy to już to czuje jak dowożone odpady będą umilały nam czas … A to wszystko żeby rzekomo 10 osób miało pracę … Przez biogazownie zagnoicie nam cały powiat ..

Sylwester
Sylwester
9 miesięcy temu

W którym miejscu powstanie biogazownia pod PRZASNYSZEM?

Świadek
Świadek
9 miesięcy temu

Dziękuję Panie brodaczu już nigdy na ciebię nie zagłosuję 10 osób a tyle smrodu Jeszcze się tym podnieca i pyk kolejna fotka jak jakąś modelka jeszcze zrób Dziubek

Jano
Jano
9 miesięcy temu
odpowiada  Świadek

I tak nigdy nie głosowałeś na obecnego Starostę, więc żadna strata.

Adam
Adam
9 miesięcy temu

Smród pewnie będzie gratis

Jozek
Jozek
9 miesięcy temu

Dobrze że wójt jednorożca nie wpadł na taki pomysł u nas .

Janusz W.
Janusz W.
9 miesięcy temu

Jakiej powierzchni jest działka?

bolek
bolek
9 miesięcy temu

biogazownia będzie przestarzała czy przetwarzała nie wiem o co chodzi

Piotr
Piotr
9 miesięcy temu

Będą działać dopóki będą mieli ulgi później znikną jak z peleciarni tam też stoi 30 milionów i gnije

Jasiek
Jasiek
9 miesięcy temu

To może na urlop ten idiota niech jedzie do tej biogazownia i zobaczymy jaki będzie szczęśliwy??? A to tylko miesiąc!!! A wszyscy co mieszkają w okolicy będą wąchać ten jebany smród cale życie!!!!!
A co na to pani BEATĄ????? Tak obstawała jeszcze niedawno że nie dopuści do tego żeby jej piękna kraina i jej wyborcy nie musieli zdychać od tego smrodu a teraz co zginęła gdzieś, nie ma jej na żadnej foci, a może schowała się za królowa Bona???!!! No Pani Beato BARDZO NIE ŁADNIE Postępujesz, naród ci tego nie zapomni!!!!!!!!!! ????????????????????????????????????????

Waldek
Waldek
9 miesięcy temu
odpowiada  Jasiek

Działka była własnością powiatu – czytaj ze zrozumieniem – a nie gminy! To co pani Beata ma do sprzedaży. Decyzję wydaje starostwo! To chyba jemu nie zapomnimy!!!