X-lecie nadania herbu gminie Czernice Borowe – fotorelacja.

W dniu 23 czerwca 2018 r. Gmina Czernice Borowe obchodziła 10-lecie nadania herbu.

Pierwsza część uroczystości odbyła się w Czernicach Borowych. Kontynuacja  miała miejsce w parku podworskim w Chojnowie, gdzie medalami z okazji 10-lecia nadania herbu Gminie Czernice Borowe uhonorowani zostali: przedstawiciele rządu, samorządu województwa Mazowieckiego oraz powiatu przasnyskiego, księża, przedstawiciele służb mundurowych, urzędów i instytucji oraz organizacji pozarządowych współpracujących z Gminą Czernice Borowe, Radni poprzednich i obecnej kadencji, byli i obecni Sołtysi, Dyrektorzy Szkół, emerytowani i czynni Pracownicy Urzędu Gminy, Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej, Gminnego Centrum Informacji i Gminnej Biblioteki Publicznej w Czernicach Borowych.

Po uroczystej dekoracji osób uhonorowanych medalami głos zabrali zaproszeni goście.

W dalszej części wystąpili uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Rostkowie ze spektaklem pt. „W drodze do świętości” oraz Szkoła Podstawowa w Czerniach Borowych w spektaklu pt. „Zdrowolandia”.

Około godz. 22.00 nad stawem w Chojnowie zaprezentowała się grupa taneczna z jednostki wojskowej w Przasnyszu. Pokaz przygotowany przez Panią Małgorzatę Bandurską nawiązywał do tradycji świętojańskich. Na zakończenie uroczystości odbył się pokaz sztucznych ogni i zabawa świętojańska.

 

X lat czernice (68 of 75)

red.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments