Wysyp piratów drogowych na trasie Przasnysz – Ciechanów. Trzech kierowców straciło uprawnienia w jeden dzień.

Tylko w sobotę, 29 grudnia, na trasie z Przasnysza do Ciechanowa policjanci zatrzymali 3 kierowców, którzy przekroczyli prędkość o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym. Za to wykroczenie kierowcy muszą liczyć się z administracyjnym zatrzymaniem praw jazdy na okres 3 miesięcy.

Dwóch piratów wpadło w miejscowości Dzbonie. 54-letni kierowca skody przekroczył dozwolona prędkość o 61 km/h natomiast 29-letni kierowca BMW pędził z prędkością 124 km/h. Tego samego dnia w Woli Wierzbowskiej policjanci zatrzymali 57-letniego kierowcę audi. Mężczyzna pędził drogą W617 z prędkością 130 km/h, tym samym przekraczając dozwoloną prędkość o 80 km/h.

Jeżeli osoba ta będzie w dalszym ciągu prowadzić pojazd bez prawa jazdy, trzymiesięczny okres zakazu będzie przedłużony do 6 miesięcy. Jeśli kierowca w tym czasie i tak zdecyduje się wsiąść za kółko, starosta wyda decyzję o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdem. Aby je odzyskać, trzeba będzie spełnić wszystkie wymagania stawiane osobom, które po raz pierwszy ubiegają się o prawo jazdy.


Źródło KPP Ciechanów
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments