Występ zespołu GŁOSIKI w Chojnowie

W dniu 8 marca 2017 r. w świetlicy w Chojnowie obyło się spotkanie z okazji Dnia Kobiet, organizowane przez Grzegorza Urbańskiego – Sołtysa Chojnowa.

Wśród zaproszonych gości: wszystkie Panie z sołectwa Chojnowo – bohaterki święta, Wójt Gminy Czernice Borowe p. Wojciech Brzeziński, Radny Gminy p. Ryszard Trzciński, Ks. Michał Gaszczyński – proboszcz Parafii Czernice Borowe pw. Świętego Stanisława Biskupa Męczennika.

Spotkanie umilił gościnny koncert zespołu wokalnego ,,Głosiki” prowadzony przez p. Magdalenę Goliasz-Zagajewską i Piotra Goliasza, którzy przygotowali program i zadbali o całą oprawę artystyczną imprezy.

Uroczystość poprowadziła Magda Goliasz-Zagajewska zaczynając od przywitania zaproszonych gości, oraz słów szczerych refleksji wprowadzających w nastrój spotkania:

,,8 marca, to dzień szczególny, bo poświęcony jest KOBIETOM – istotom niepowtarzalnym i pełnym niezgłębionych tajemnic. Kruchym jak porcelana, a zarazem twardym jak stal; wrażliwym i delikatnym jak wiosenny motyl, a wytrzymałym tak, by zdołać unieść cały świat, bo cały świat właśnie na nich stoi.”

Następnie panowie – gospodarz, lokalne władze, Ksiądz Proboszcz czernickiej parafii, nie szczędząc słów uznania i wdzięczności, złożyli życzenia Paniom, a wszystkie bohaterki święta zostały obdarowane kwiatami.

W koncercie grupy wokalnej nie zabrakło znanych piosenek przeplatanych niezwykłymi wierszami, a w myśl autorów p. Jeremiego Przybory i Jerzego Wasowskiego, część artystyczną uwieńczyło wykonanie utworu z rep. Kabaretu Starszych Panów pt. Piosenka jest dobra na wszystko” – i trudno się z tym nie zgodzić.

Przy okazji tej uroczystości , z powodu zbliżającego się Dnia Sołtysa (11 marca br.), podziękowano również Panu Grzegorzowi Urbańskiemu – Sołtysowi Sołectwa Chojnowo, nie tylko za udostępnienie świetlicy wiejskiej ale za poświęcony czas, każde ciepłe przyjęcie oraz zaangażowanie w działanie m.in. zespołu wokalnego. Przy okazji również złożono życzenia wierszem autorstwa p. Magdy Goliasz – Zagajewskiej, zaprezentowanym na uroczystości przez Zosię Pszczółkowską.

Dobrym Sołtysem być, nie jest lekko-

trzeba w robocie uwijać się krzepko.

Wszystko załatwić, o każdym pamiętać,

wiosnę przywitać, karnawał pożegnać.

Stanąć w urzędzie z wieloma sprawami,

by każdy miał pewność, że stoi „za nami”

Pomocy swej, rady nikomu nie szczędzić,

co trzeba załatwić, załatwiać – nie zrzędzić.

Mamy Sołtysa, co wszystko potrafi,

szczęście to nasze, że taki się trafił.

Zaraz tu znowu przylecą bociany,

a on nową wiosnę przywitać chce z nami.

Niech Twoje serce w zmęczeniu nie gaśnie

bo każdy kto widzi, w dłonie przyklaśnie.

Niech Cię trud pracy z nami nie zraża,

bo taki Sołtys, rzadko się zdarza!

Głosiki, to warsztatowy zespół wokalny stworzony dzięki Czernickiemu Stowarzyszeniu Aktywnych Społecznie, który realizuje projekt projekt pt. ,,Przez taniec, muzykę i teatr do rozwoju ruchowo- intelektualnego dzieci” projekt dotowany ze środków Fundacji PZU, dzięki któremu dzieciaki mogą zdobywać umiejętności i doświadczenie pod czujnym okiem instruktorów – p. Magdaleny Goliasz-Zagajewskiej i Piotra Goliasza – AP Records Studio z Przasnysza.

Grupa zdobywająca szlif jest liczna, zawsze wesoła, pełna energii i zaangażowania, w składzie: Katarzyna Kruszewska, Dominika Suwińska, Maja Czupryn, Blanka Czarzasta, Aleksandra Strusińska, Natalia Grzelakowska, Wiktoria Żeleżewska, Julia Gadomska, Amelia Stolarczyk, Adrian Gadomski, Julita Przewodowska, Martyna Komorowska, Krzysztof Pszczółkowski, Zosia Pszczółkowska, Julia i Kasia Marcińczyk, Maciej Budzyński i Alicja Czupryn.

Warsztaty wokalne przyczyniają się nie tylko do uświetniania okoliczności, ale głównie do poprawy emisji głosu, korekty wad artykulacyjnych i świadomości ciała. Program stworzony przez prowadzących jest przygotowany tak, by uczestnicy podczas zajęć poznali zasady prawidłowego wydobywania dźwięku – w mowie i śpiewie – poprzez odpowiednio dobrane ćwiczenia wokalne, oddechowe, dykcyjne i artykulacyjne. Zajęcia rozwijają umiejętność słuchania i rozumienia dźwięków, uczestnicy poznają elementy języka muzycznego (m.in. melodykę, rytmikę , barwę), doskonale się przy tym bawiąc.

Projekt realizuje Czernickie Stowarzyszenie Aktywnych Społecznie.

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments