Wystawa „100 lat Niepodległej” w przasnyskim Medyku.

Polska to nasz dom. Trzeba każdego dnia o niego dbać i zabiegać, żeby został wolny. Jesteśmy tu gospodarzami, w naszych rękach są klucze od naszego DOMU…” – te słowa Piotra Kołakowskiego, dyrektora Zespołu Medycznych Szkół Policealnych, wybrzmiały podczas otwarcia wystawy „100 lat Niepodległej”, które odbyło się 9. Listopada 2018 r.

Wystawa została zorganizowana przez Bibliotekę Pedagogiczną i Zespół Medycznych Szkół Policealnych w Przasnyszu by uczcić setną rocznicę odzyskania Niepodległości. Są na niej prezentowane publikacje ze zbiorów Biblioteki, a także plakaty wydane przez Instytut Pamięci Narodowej i Muzeum Historii Polski.

W programie uroczystości nie mogło zabraknąć wspólnego odśpiewania Mazurka Dąbrowskiego – wraz z ponad dwudziestoma tysiącami szkół z całej Polski.

Gośćmi specjalnymi byli uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 im. Henryka Sienkiewicza w Przasnyszu, dla których przygotowano słodką niespodziankę – biało czerwony tort.

Wystawę w holu ZMSP w Przasnyszu na ul. Szpitalnej 10 można oglądać do końca listopada tego roku. Serdecznie zapraszamy.

Źródło BP Przasnysz
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments