Wystawa „Stary Przasnysz: odnowa”

W dniu otwarcia wyremontowanego ratusza miejskiego Fundacja Przasnyska udostępniła zwiedzającym zorganizowaną w odnowionych wnętrzach wystawę „Stary Przasnysz: odnowa”. Ekspozycja została przygotowana z okazji 585. rocznicy nadania Przasnyszowi praw miejskich, 5. Roku wdrażania Lokalnego Programu Rewitalizacji oraz 5. rocznicy powstania Fundacji Przasnyskiej.

Na specjalnie zaprojektowanych, wielkoformatowych planszach przedstawiono krótką historię gospodarczą Przasnysza, procesy urbanistyczne kształtujące miasto, historię rozbudowy ratusza, najważniejsze elementy naszego lokalnego dziedzictwa kulturowego oraz powody decyzji o rozpoczęciu rewitalizacji. Kolorowe plansze z dużymi schematami i szkicami przystępnie prezentują te ciekawe, ale czasem sprawiające wrażenie skomplikowanych, zagadnienia. Na wystawie prezentowane są także dwa filmy przedstawiające przemiany przasnyskiego Rynku od czasów I wojny światowej do dnia dzisiejszego oraz zakres prac budowlanych zrealizowanych w czasie remontu ratusza.

W ciągu pierwszych dwóch dni zwiedzania (19 i 20 grudnia 2012) ekspozycję obejrzało prawie 500 osób, które mogły także bezpłatnie zaopatrzyć się w bogato lustrowaną książeczkę pt. „Przasnysz opowiada swoją historię” napisaną przez doktora Radosława Waleszczaka we współpracy z Hanną Tomaszewską a wydaną przez Fundację Przasnyską.

Wystawa powstała dzięki wsparciu finansowemu Województwa Mazowieckiego. Jest prezentowana w sali ekspozycji czasowych Ratusza i będzie dostępna do zwiedzania przy okazji odbywających się w nim imprez co najmniej do maja 2013 roku.

Fundacja Przasnyska

Michał Helwak


Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.