Wypadek w pobliżu Modły, zginął pieszy. Policja apeluje o ostrożność

Trwają czynności mławskiej policji w sprawie tragicznego wypadku, w którym zginął pieszy. Do zdarzenia doszło w niedzielę, o godz. 21:00 na odcinku krajowej siódemki między miejscowościami Modła i Wiśniewo. Policjanci ustalili tożsamość zmarłego – to 33 letni mieszkaniec pow. mławskiego.

Jak wynika ze wstępnych ustaleń na miejscu zdarzenia, kierujący samochodem marki VW Golf, 55-letni mieszkaniec Nidzicy, potrącił znajdującego się na jezdni pieszego. Mężczyzna ubrany był na ciemno, nie miał na sobie żadnego elementu odblaskowego. Pieszy zginął na miejscu zdarzenia. Kierujący vw golfem był trzeźwy. Policja ustala przebieg i przyczyny zdarzenia.

Policja apeluje o ostrożność do pieszych i kierowców – każdy uczestnik ruchu drogowego powinien  troszczyć się o bezpieczeństwo własne i innych. Wypadki z udziałem tzw. niechronionych uczestników ruchu drogowego tj. pieszych i rowerzystów, najczęściej kończą się tragedią. Dlatego tak ważna jest ostrożność i wyobraźnia na drodze. Ważne jest także używanie elementów odblaksowych, dzięki którym pieszy staje się widoczny na drodze.

Źródło KPP Mława
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments