Wypadek samochodu w miejscowości Opaleniec

Wczoraj, 7 lutego bieżącego roku około godz. 20:40 doszło do wypadku samochodu osobowego na łuku drogi krajowej nr 57 w miejscowości Opaleniec gm. Chorzele.

W chwili przybycia na miejsce zdarzenia straży pożarnej, rozbity samochód osobowy stał w rowie. Kierowca znajdował się poza pojazdem pod opieką Zespołu Ratownictwa Medycznego, a przytomny pasażer wewnątrz pojazdu z zakleszczonymi nogami.

Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu i oświetleniu miejsca zdarzenia, odłączeniu instalacji elektrycznej od akumulatora w uszkodzonym pojeździe oraz ustabilizowaniu auta w celu wykluczenia ewentualnego niekontrolowanego przemieszczenia. Następnie przystąpiono do wykonania dostępu do poszkodowanego przy użyciu hydraulicznego sprzętu tnąco-rozpierającego. Poszkodowanego ewakuowano z samochodu na noszach typu deska i wspólnie ze służbą medyczną udzielono mu pomocy (stabilizacja odcinka szyjnego kręgosłupa, stabilizacja złamanych nóg szynami Kramera). Kierowcę i pasażera przewieziono do szpitala. W czasie działań ratowniczych ruch drogowy był całkowicie zamknięty.

W wyniku wypadku całkowitemu zniszczeniu uległo BMW X3.

Działania ratownicze prowadziła Jednostka Ratowniczo-Gaśnicza Przasnysz i Ochotnicza Straż  Pożarna KSRG Chorzele.

https://straz-przasnysz.pl

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments