Wypadek dwóch ciężarówek i osobówki w Przasnyszu. Wezwano grupę chemiczno-ekologiczną z Ciechanowa.

Wczoraj około godz. 06:10 na ul. Piłsudskiego w Przasnyszu doszło do zderzenia trzech samochodów. Na miejsce wezwano grupę chemiczno-ekologiczną z Ciechanowa.

 

W chwili przybycia straży pożarnej żadna z osób biorących udział w kolizji nie zgłaszała żadnych dolegliwości. W wyniku zderzenia pojazdów w jednym z ciągników siodłowych został uszkodzony zbiornik z paliwem. Olej napędowy wyciekał na drogę.

Straż pożarna zabezpieczyła miejsce zdarzenia, wstrzymała ruch drogowy na drodze wojewódzkiej nr 544 i ograniczyła wyciek paliwa..

W dalszych czynnościach strażacy przy użyciu dyspergentu i sorbentu zneutralizowali paliwo, które wydostało się na jezdnię i pobocze drogi.

Po dotarciu na miejsce specjalistycznej grupy chemiczno-ekologicznej z jednostki ratowniczo-gaśniczej z Ciechanowa przepompowano paliwo specjalistyczną pompą beczkową z uszkodzonego zbiornika do drugiego zbiornika tira.

Po zakończeniu miejsce działań zostało pozostawione pod nadzorem zarządcy drogi.

W wyniku wypadku zniszczeniu uległ przód samochodu osobowego Toyota Corolla, zbiornik paliwa oraz lewa strona ciągnika siodłowego MAN, oraz uszkodzeniu uległa plandeka na naczepie i lusterko w samochodzie ciężarowym IVECO.

W działaniach ratowniczo-gaśniczych uczestniczyły: Jednostki Ratowniczo-Gaśnicze: Przasnysz, Ciechanów i Ochotnicza Straż Pożarna z Obręba.

Źródło KP PSP Przasnysz
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
prezes
prezes
10 miesięcy temu

a fotki ciężarówek gdzie