Wyjedź i wróć bezpiecznie!

Zbliżający się  wydłużony, sierpniowy weekend będzie z pewnością okresem wzmożonego ruchu na drogach. Duże natężenie ruchu,  ładna pogoda i wysoka temperatura w połączeniu z niewłaściwymi zachowaniami kierujących to okoliczności sprzyjające powstawaniu sytuacji zagrażających bezpieczeństwu na drodze.  Aby zminimalizować niebezpieczeństwa mazowieccy policjanci w dniach od 14 do 18 sierpnia przeprowadzą działania „Bezpieczny weekend”. 

Zbliża się sierpniowy, długi weekend.  Na drogach zwiększy się ilość pojazdów, pieszych, rowerzystów.  Zwiększone natężenie ruchu, wysokie temperatury  oraz  niewłaściwe zachowania uczestników ruchu drogowego z całą pewnością będą niejednokrotnie sprzyjać powstawaniu sytuacji stanowiących zagrożenie dla bezpieczeństwa na drodze. Aby ograniczyć do minimum te zagrożenia mazowieccy policjanci, podobnie jak funkcjonariusze na terenie całego kraju rozpoczynają działania „bezpieczny weekend”. Będą one prowadzone w okresie od dnia 14 sierpnia, od godzin popołudniowych do dnia 18 sierpnia.

Policjanci pełniący w tym czasie służbę na drogach będą, jak zawsze w takich przypadkach reagować na te wykroczenia i przestępstwa drogowe, które stanowią największe zagrożenie dla zdrowia i życia uczestników ruchu drogowego.

Będzie to nadmierna prędkość, nieprawidłowe wyprzedzanie, wymijanie, nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu czy pierwszeństwa przejazdu.  Jednym z priorytetów będzie eliminowanie z ruchu nietrzeźwych kierujących pojazdami.  Funkcjonariusze sprawdzą też,  jak przewożone są dzieci w pojazdach. Kontrolowani będą motocykliści oraz rowerzyści, zwłaszcza pod kątem wyposażenia rowerów w  porze wieczorowo nocnej.  Również  zachowanie pieszych na drogach znajdzie się pod nadzorem  policjantów. Przekraczanie jezdni w miejscu niedozwolonym, nieostrożne wejście przed jadący pojazd, to wykroczenia które najczęściej są przyczynami groźnych wypadków, których ofiarami są głównie osoby piesze.

Na drogach naszego województwa pojawi się znacznie więcej policjantów ruchu drogowego oraz radiowozów i motocykli wyposażonych w videorejestratory. Będą kaskadowe kontrole prędkości, częściej będzie kontrolowana trzeźwość kierujących.

Policjanci pełniący służbę na drogach z całą stanowczością  będą reagować na przestępstwa i wykroczenia, ale będą też służyć pomocą każdemu, kto się o nią zwróci.

Do wszystkich uczestników ruchu drogowego apelujemy o rozwagę i stosowanie się do obowiązujących znaków i przepisów.  Pamiętajmy, że od naszego zachowania może zależeć życie i zdrowie innych osób, że konsekwencje niewłaściwego zachowania mogą diametralnie zmienić życie.

Wszystkich niechronionych uczestników ruchu drogowego, zwłaszcza pieszych i rowerzystów namawiamy do stosowania elementów odblaskowych. Nie tylko poza terenem zabudowanym. Każdy odblask przymocowany do odzieży lub roweru sprawia, że osoba używająca te elementy staje się bardziej widoczna dla kierujących pojazdami. Jest to jednoznaczne z tym, że wzrasta jej bezpieczeństwo.

Zespół Prasowy KWP zs. w Radomiu


guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments