Wspomnienie ŚDM w Przasnyszu

Kilka dni po zakończeniu Światowych Dni Młodzieży warto przypomnieć sobie wspaniałe chwile, które przezywaliśmy na przełomie lipca i sierpnia także w naszej gminie. Samorząd Gminy Przasnysz był bowiem jednym ze współorganizatorów tzw. Dni w Diecezjach, podczas których przyjmowano pielgrzymów z zagranicy. W naszym regionie gościliśmy grupę Ormian mieszkających na co dzień w Gruzji.

Goście przybyli do nas 20 lipca i niemal przez tydzień poznawali naszą kulturę, jedzenie i gościnność. Najważniejszym dniem ich pobytu był wielki piknik, który odbył się w niedzielę, 24 lipca, na terenie lotniska w Sierakowie. Zorganizowały go wspólnie Gmina Przasnysz, Powiat Przasnyski oraz Dekanat Przasnyski, we współpracy z Fundacją „Scalam”.

Gospodarze pikniku: wójt Grażyna Wróblewska, starosta Zenon Szczepankowski oraz ks. Andrzej Maciejewski oficjalnie zaprosili do wspólnej, finałowej zabawy, tuż przed udaniem się do Krakowa na spotkanie z papieżem Franciszkiem. Na dalszą drogę pielgrzymi i wolontariusze otrzymali kolorowe czapeczki, peleryny przeciwdeszczowe, a także podręczne plecaczki. Aby zaś nikomu nie robiło się smutno, że to już koniec spotkania w Przasnyszu, na scenie do późnego wieczora rozbrzmiewała pozytywna muzyka.

Muzycznie było od wczesnego popołudnia. Najpierw wystąpiły lokalne zespoły i soliści z Chorzel, następnie schole z  Bogatego i z Węgry, a po nich zespoły z Krasnego, Jednorożca i Bogatego. Później swój koncert zagrała formacja Moja Rodzina z religijnym rozśpiewanym repertuarem. Po nich energetyczny koncert zagrała ekipa DR PLAMA, złożona w dużej części z muzyków przasnyskich.  Wreszcie przyszedł czas na grupę Myslowitz, największą gwiazdę niedzielnej zabawy.

Półtoragodzinny koncert przyciągnął uwagę wielkiej rzeszy mieszkańców Przasnysza i okolic, dlatego zabawa – także dzięki pogodzie – udała się znakomicie. I tylko szkoda było tego, że jest to już koniec tak wspaniałej wizyty i tak ciekawej wymiany kulturalnej z gośćmi z Gruzji.


 

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments