WSPÓŁPRACA POPŁACA. JEDNOROŻEC OTRZYMA DOTACJĘ OD PRZASNYSKIEGO STAROSTWA NA ROZBUDOWĘ SZKOŁY I BUDOWĘ HALI SPORTOWEJ

400 000 zł otrzyma Gmina Jednorożec od powiatu przasnyskiego na budowę hali sportowej i rozbudowę szkoły. Umowę w tej sprawie podpisali 3 lipca 2015 r. starosta przasnyski Zenon Szczepankowski, wicestarosta Jarosław Tybuchowski, skarbnik powiatu Anna Tworkowska oraz wójt gminy Jednorożec Krzysztof Stancel i  skarbnik gminy Magdalena Kucińska.

Umowa finalizuje wcześniejsze porozumienie podpisane jeszcze w poprzedniej kadencji przez władze powiatu i byłego wójta gm. Jednorożec Michała Lorenca. Porozumienie to przyczyniło się do pozyskania przez gminę Jednorożec ponad 9 mln zł z samorządu województwa mazowieckiego w ramach programu unijnego RPO WM. Za współpracę pomiędzy samorządami otrzymuje się bowiem dodatkowe punkty w ocenie projektu przez panel ekspertów.

Dla sprawiedliwości trzeba dodać, że gmina Jednorożec udzieliła w roku 2014 dotacji dla powiatu przasnyskiego na przebudowę układu komunikacyjnego w Jednorożcu. Dzięki temu powiat pozyskał wielomilionową kwotę na prace drogowe, chodniki, rondo, parkingi itp. W jednym i drugim przypadku korzystają mieszkańcy gm. Jednorożec. Jednorożec stał się piękny i będzie miał piękne szkoły i halę sportową bez obciążania podatkami mieszkańców gminy.

O takie sprawy warto walczyć, zamiast koncentrować uwagę na sporach o „pietruszkę”. Ci, którzy to wiedzą i rozumieją  – w swojej służbie na rzecz mieszkańców  – przynoszą Im wymierne korzyści. Dotyczy to zarówno samego starostwa, jak i prawie wszystkich samorządów gminnych naszego powiatu. Wyjątkiem są tu władze miasta Przasnysz, które większość propozycji i możliwości współpracy ze Starostwem odrzucają i wolą atakować powiat. Niestety mimo najlepszej woli starostwa i ciągłej gotowości do współpracy, to na braku woli współpracy z powiatem ze strony władz miasta tracą przede wszystkim mieszkańcy Przasnysza.

Sławomir Czaplicki
Zastępca Dyrektora

Wydziału Rozwoju Gospodarczego,
Rynku Pracy, Promocji,
Rolnictwa i Ochrony Środowiska


guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments