Współpraca między Powiatem Przasnyskim i Politechniką Warszawską będzie kontynuowana.

Dziś w Starostwie Powiatowym w Przasnyszu odbyło się spotkanie starosty Krzysztofa Bieńkowskiego z prof. nzw. dr hab. inż. Robertem Głębockim z Politechniki Warszawskiej – koordynatorem z ramienia PW projektów realizowanych na terenie powiatu przasnyskiego. W spotkaniu uczestniczył również wicestarosta Waldemar Trochimiuk.

Starosta Krzysztof Bieńkowski zadeklarował, że samorząd powiatowy będzie nadal aktywnie współpracował z władzami uczelni w zakresie realizacji projektów badawczo-rozwojowych. Zaakcentował też konieczność rozwijania współpracy naukowo-dydaktycznej z powiatowymi szkołami średnimi, a w przyszłości rozważenie utworzenia klasy technikum lotniczego.

Stała obecność w Przasnyszu najlepszej uczelni technicznej w Polsce to szansa na wdrożenie innowacyjnych technologii w powiecie przasnyskim oraz znakomita okazja do zwiększenia potencjału i konkurencyjności szkół powiatowych. Liczę również, że pojawią się u nas firmy branżowe. Według zapowiedzi powstanie kilka miejsc pracy – powiedział Krzysztof Bieńkowski.


Źródło Starostwo Powiatowe w Przasnyszu
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments