Wójt Gminy Krzynowłoga Mała zaprasza na spotkanie

Wójt Gminy Krzynowłoga Mała zamierza przystąpić do realizacji projektu polegającego na umożliwieniu mieszkańcom pozyskania dofinansowania do montażu instalacji odnawialnych źródeł energii, szczególnie paneli fotowoltaicznych, które służą do produkcji energii elektrycznej ze światła słonecznego.

Odnawialne źródła energii – oszczędności dla mieszkańca,

Projekt – montaż instalacji fotowoltaicznych oraz kolektorów słonecznych
dla mieszkańców Gminy Krzynowłoga Mała
z bezzwrotną dotacją wys. 80%

Projekt umożliwi zminimalizowanie kosztów energii elektrycznej dla mieszkańca, jak również zmniejszenie emisji CO2, co zdecydowanie poprawi jakość powietrza w Naszej Gminie.

W związku z możliwością otrzymania finansowania zapraszamy na spotkanie informacyjne, które odbędzie się w siedzibie Urzędu Gminy Krzynowłoga Mała ( sala konferencyjna) w dniu 20-04-2016 roku o godz. 12:00

Co to jest fotowoltaika, oraz korzyści wynikające z jej zastosowania w domu:

Fotowoltaika to technologia pozwalająca na zamianę energii słonecznej w prąd elektryczny, który ma wszechstronne zastosowanie: oświetlenie, grzanie, chłodzenie. Odbywa się to poprzez umieszczenie w miejscach eksponowanych na światło słoneczne (dach, grunt) specjalnych paneli. Instalacja fotowoltaiczna staje się nowoczesną, modną, a przede wszystkim ekologiczną alternatywą zasilania, daje znaczną niezależność od sieci energetycznej, oraz wysokie oszczędności.

  1. Powszechna dostępność światła słonecznego.
  2. Brak negatywnego wpływu instalacji na środowisko.
  3. Możliwość budowy instalacji w różnych miejscach.
  4. Działa latem i zimą.
  5. Długa żywotność – ponad 30 lat.
  6. Niewielkie koszty eksploatacji.
  7. Wysokie przychody lub oszczędności z instalacji
    fotowoltaicznej.

Na spotkaniu zostaną przedstawione zasady działania instalacji, możliwości montażu, oraz kwestie  dotyczące uczestnictwa w projekcie.

Serdecznie zapraszamy


guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments