Wójt Czernic Borowych podda się szczepieniu przeciw koronawirusowi i zachęca do tego mieszkańców.

Podczas sesji Rady Gminy Czernice Borowe odbywającej się 29 grudnia bez udziału radnych, którzy obradowali korespondencyjnie, włodarz gminy Wojciech Brzeziński publicznie ogłosił, że zamierza się zaszczepić przeciw COVID-19. Nie tylko nie ma obaw wobec szczepień, ale zachęca do tego mieszkańców.

 

– Informuję, że nasza placówka medyczna – Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej „Medica” w Czernicach Borowych, zadeklarowała wykonywanie szczepień przeciw COVID-19. Miejmy nadzieję, że już początkiem przyszłego roku będzie informacja co do ilości i możliwości wykonywania szczepień. Mam nadzieję, że będzie to korzystne i przyjazne dla mieszkańców zarówno w kwestii dostępności jak i skuteczności – wskazał Wojciech Brzeziński.

 

Włodarz odniósł się również do kwestii społecznych obaw dotyczących przyjęcia rekomendowanego przez rząd, jego ekspertów i firmy farmaceutyczne preparatu.

– Oczywiście trwa wielkie zamieszanie na ten temat. Ja tylko powiem, że jestem zadeklarowany jako człowiek, który chętnie podda się takiemu szczepieniu. Nie mam obaw i myślę, że w taki sposób mogę zachęcić mieszkańców do podobnej postawy – podkreślił wójt.

 

M. Jabłońska


 

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments