Wojewoda Mazowiecki zdecydował o utworzeniu 110 „łóżek covidowych” w przasnyskim szpitalu.

Starosta Krzysztof Bieńkowski właśnie poinformował o utworzeniu w przasnyskim szpitalu 110 miejsc dla chorych na COVID-19. Decyzję podjął Wojewoda Mazowiecki i zostanie ona wdrożona w najbliższych dniach.

 

– Decyzją Wojewody Mazowieckiego w przasnyskim szpitalu zostało utworzone pod koniec tygodnia 37 miejsc dla chorych na COVID-19. Jednak rząd spodziewając się większej fali zachorowań i większej liczby pacjentów, którzy będą się dusić i potrzebować leczenia szpitalnego zdecydował o utworzeniu u nas 110 miejsc dla chorych na COVID-19. Szpital nie ma wyboru, musi wdrożyć decyzję wojewody i rządu – poinformował przed chwilą starosta Krzysztof Bieńkowski.

 

Starosta zapewnił, że nie pozwoli na przekształcenie porodówki i okulistyki.

– W takich dniach nie ma łatwych decyzji, ta też do takich nie należy. Świat zmienia się na naszych oczach i to wcale nie na lepsze. Proszę wszystkich o wyrozumiałość. Szpital wraz ze wspaniałym personelem na pewno zrobi wszystko, by ratować Wasze zdrowie i życie. Szczególnie w nagłych sytuacjach. Nie ma mowy o likwidacji „porodówki” czy okulistyki. Więcej informacji będzie udzielała dyrekcja szpitala, która teraz ma jednak ogromne zadania przed sobą. Życzę Wam wszystkim dużo zdrowia, cierpliwości do tego wszystkiego i siły! Musimy to wygrać.


 

guest
15 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Kamil
Kamil
25 dni temu

Szkoda panie starosto, ze u nas. Zdrowia wszystkim życzę.

Ania
Ania
odpowiada  Kamil
25 dni temu

A ja się cieszę bo przynajmniej w razie choroby uzyskam pomoc i dla Pana pewnie też się coś znajdzie bo nigdy nic nie wiadomo, zdrowia życzę

Magda
Magda
odpowiada  Ania
24 dni temu

Na Covid uzyskasz pomoc, na inne choroby już nie. Będziemy padać na zapalenie wyrostka robaczkowego, bo leczą tylko koronawirusa.

and&end
and&end
25 dni temu

Od czwartku do 2 grudnia całkowity lockdown obejmie Wielką Brytanię. Taką decyzję podjął premier Boris Johnson. Służba zdrowia na Wyspach jest na skraju wytrzymałości. https:// www .money. pl/gospodarka/wielka-brytania-calkowity-lockdown-do-2-grudnia-6570688805473056a.html

and&end
and&end
25 dni temu

Sytuacja w szpitalu powiatowym w Drezdenku jest dramatyczna. Lecznica została przekształcona w placówkę covidową, przez co aż 100 pielęgniarek zwolniło się z pracy.

and&end
and&end
25 dni temu

Austria wprowadza lockdown. Kanclerz ogłosił godzinę policyjnąKanclerz Austrii Sebastian Kurz ogłosił, że od wtorku w całym kraju zostanie wprowadzona niemal całkowita blokada życia gospodarczego i społecznego w związku z epidemią koronawirusa.

Przasnyszanka
Przasnyszanka
25 dni temu

No to nas nareszcie przasnyski przehandlował. Jedyny szpital w powiecie będzie leczył covidoców. Reszta niech się od razu zacznie się czołgać w kierunku cmentarza.

Ania
Ania
odpowiada  Przasnyszanka
25 dni temu

Przasnyszanko jutro może się okazać że Ty również jesteś covidowa, albo kto z Twoich najbliższych. Wtedy też będziesz mówiła o handlowaniu? Takie oddziały do dla nas duża szansa na ratunek bo otrzymamy pomoc.

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
odpowiada  Przasnyszanka
24 dni temu

Naprawdę myślisz, że ktoś tego bobka pytał o zdanie?
To szeregowy żołnierz w zorganizowanej grupie przestępczej. Ma pilnować lokalnego ogródka. Wieszać banery zachęcające do głosowania na Budynia, roznosić ulotki, spotykać się z lokalnymi wyznawcami radia maryja i pochwalić na fejsbuku wygłupy jakiegoś Sasina czy innego partyjnego bonza.
Chłopak się taka stara, a jak przyszło do przyznawania miejsc na liście do sejmu, to wylądował mocno daleko…

Godny zaufania
Godny zaufania
25 dni temu

W tym przypadku istotne jest aby wszelkie decyzje były pożyteczne dla ogółu, a nie służyły o czym moim zdaniem nawet nie chce pomyśleć autopromocji .. ! Pomyślcie serdecznie i spokojnie, co trzeba zrobić dla tych prawdziwie zaangażowanych w walkę z pandemią, tej garstce heroicznego, umordowanego personelu medycznego, wkładającego całe serce w opiekę i pomocchorym bez względu na panujące zwłaszcza o tej porze status quo, …

Wiesia
Wiesia
25 dni temu

Przepraszam ,a gdzie ratownicy medyczni mają zawozić chorych lub poszkodowanych w wypadkach jak likwiduje się Szpitalny Oddział Ratunkowy ? …gdzie często liczy się czas….To jakiś obłęd…

Ananasz
Ananasz
odpowiada  Wiesia
25 dni temu

SOR na pewno zostanie jak i OIOM nie siej zamętu i paniki

Wiesia
Wiesia
odpowiada  Ananasz
24 dni temu

Ananas-Przejdź się we wtorek to zobaczysz

bartek
bartek
24 dni temu

dla kasy przeksztalca szpital we wszystko co sie da. aby płacili a ludzie do szamanów albo prywatnie na wizyty za miliony. jak to sie skonczy i kase zabiora beda dopiero kwiczec medycy

cilick
cilick
23 dni temu

Niech dyrektor szpitala wytłumaczy jak to jest. Pielęgniarka pobierająca wymazy pod kątem Covid tylko w maseczce i rękawiczkach nie ma kontaktu z Covidem? A jak premier, prezydent, kaczor lub inni mieli kontakt z gościem zarażonym Covidem od razu wylatują na kwarantannę, a przecież też chodzą w maseczkach. To co, covid pielęgniarki nie ruszy?