Wody Polskie uwzględniły reklamację Miasta Przasnysz.

Wody Polskie uwzględniły reklamację Miasta Przasnysz na zbyt wysoką opłatę zmienną z tytułu odprowadzania wód deszczowych do rzeki Węgierki. W wyniku skutecznie wniesionego odwołania Miasto rocznie zapłaci około 50 tys. złotych mniej do tej instytucji.

Nasze argumenty zostały uwzględnione. Miasto będzie płaciło o około 50 tys. złotych rocznie mniej do Wód Polskich. Przedstawiliśmy argumenty merytoryczne i obliczeniowe, które zostały całkowicie uwzględnione – powiedział naszemu portalowi Burmistrz Łukasz Chrostowski.

Przypomnijmy, jakiś czas temu Burmistrz zlecił miejskiemu prawnikowi i Naczelnikowi Wydziału Inwestycji Miejskich opracowanie reklamacji z uwagi na zbyt wysokie opłaty. Miasto stoi na stanowisku, że opłata powinna być naliczona nie na podstawie pozwoleń wodnoprawnych, ale na podstawie rozliczeń rzeczywistych. Z uwagi na bardzo trudny rok budżetowy Miasto poszukuje możliwych oszczędności i dodatkowych źródeł finansowania. W roku 2019 obniżono podatek PIT z 18 proc. do 17 proc. – co przedkłada się na obniżenie udziału w tym podatku miasta. Ponadto nie zwiększono subwencji proporcjonalnie do uchwalonych podwyżek, a nadto zwiększyło się minimalne wynagrodzenie za pracę do poziomu, wymagające regulacji wynagrodzeń także i innych pracowników. Dzięki m.in. reklamacji, w przyszłym roku Miastu uda się przyoszczędzić ok. 50 tys. złotych. Dodatkowo Radni podjęli uchwałę w sprawie opłaty za usługę korzystania z miejskiej kanalizacji deszczowej. Osoby, które są do takiej podłączone będą rekompensować utrzymanie bieżące takiej kanalizacji. Opłata ta przewidziana jest przez prawo i dotyczy części przedsiębiorców i mieszkańców.


guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Alicja
Alicja
1 rok temu

50 tys mniej czyli ile? Bo to tak na prawde jest istotne.