Włamali się na konto na Facebooku i wyłudzili pieniądze od znajomych ofiary!

Policjanci przestrzegają przed niejasnymi sytuacjami i prośbami, które otrzymujemy za pośrednictwem portali społecznościowych. Znajomi mieszkanki gm. Szydłowo na jej prośbę przesyłaną w formie wiadomości tekstowej, wpłacali na podany numer konta po 430 zł. Jak się okazało zarówno prośba jak i podany numer konta były fikcyjne.

W piątek mieszkanka gm. Szydłowo, zgłosiła, że nieznany sprawca po uprzednim włamaniu się na jej profil na portalu społecznościowym Facebook, wysłał w imieniu pokrzywdzonej do jej znajomych wiadomości tekstowe dotyczące prośby o dokonanie płatności – pożyczenie pieniędzy. Znajomi z Facebooka dokonywali wpłaty kwoty po 430 zł. Jak się okazało zarówno prośba jak i podany numer konta były fikcyjne. Trwają czynności policji.

Policjanci przestrzegają przed niejasnymi sytuacjami i prośbami, które otrzymujemy za pośrednictwem portali społecznościowych. Wszystkie operacje, które wykonujemy na komputerze czy telefonie powinny być dla nas zrozumiałe i jasne. Czasem lepiej odmówić kliknięcia w nieznany link czy przekazania dalej wiadomości i uczestniczenia w sytuacji którą nie do końca rozumiemy niż zlecić operacje np. bankowe i stracić pieniądze. Oszuści posuwają się co rusz do nowych metod po to właśnie by wyłudzać pieniądze.

Pamiętajmy, że bezpieczeństwo naszych pieniędzy zależy przede wszystkim od nas. Zatem podczas ich wydawania bądźmy ostrożni i pochopnie nie dokonujmy transakcji na konta osób które nasze zaufanie wzbudziły jedynie słownymi zapewnieniami, prośbą lub dobrą ofertą.


Źródło KPP Mława
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments