Władze Chorzel apelują o racjonalne korzystanie z wody.

Władze miasta i gminy Chorzele wystosowały dziś apel do swoich mieszkańców o racjonalne korzystanie z zasobów wodnych. W związku z falą upałów stacje uzdatniania wody mogą zwyczajnie nie nadążyć z jej produkcją.

– Burmistrz Miasta i Gminy Chorzele zwraca się z prośbą do wszystkich mieszkańców Miasta i Gminy, aby w sposób racjonalny i odpowiedzialny korzystali z wody pitnej produkowanej przez nasze stacje uzdatniania wody, wykorzystując ją wyłącznie w celach higieniczno-bytowych.

Apeluję tym samym o ograniczenie do minimum wykorzystywania wody do podlewania trawników, kwiatów, mycia samochodów oraz napełniania basenów.

Okresowy brak wody nie jest efektem żadnych awarii, tylko zwiększonego poboru, związanego z długotrwała suszą i zwiększoną temperaturą powietrza.

Cały czas czynione są wszelkie starania, żeby nie przerwać dostaw wody, wszystkie pompy tłoczące wodę działają na maksimum swoich możliwości.

Problemy braku wody w okresach suszy i wysokich temperatur to nie tylko nasz problem, występuje on na przeważającym obszarze kraju. Oszczędzając wodę, wspólnie możemy sobie pomóc. – czytamy w komunikacie.


Źródło UM Chorzele

1
Skomentuj artykuł

avatar
1 Liczba wątków
0 Odpowiedzi
0 Obserwujący
 
Najpopularniejszy komentarz
Najgorętsze tematy
1 Comment authors
Kamil Recent comment authors
najnowszy najstarszy oceniany
Kamil
Gość
Kamil

A fontanny dalej działają:)