Wizyta Rzeczniczki SLD, Anny Marii Żukowskiej w Przasnyszu

W piątek, 16 lutego, przasnyskie struktury SLD gościły rzeczniczkę prasową Sojuszu Lewicy Demokratycznej Annę Marię Żukowską.

Głównym tematem rozmowy były sprawy lokalne oraz bieżąca sytuacja polityczna. Członkowie i sympatycy SLD dyskutowali o dotychczasowej działalności lokalnych struktur. Spotkanie zdominowały dwie najbardziej palące problemy mieszkańców, w którego rozwiązanie zaangażowało się SLD w Przasnyszu- żłobek samorządowy oraz komunikacja miejska. Podkreślano, że oba pomysły nie spotkały się początkowo z aprobatą władz miejskich, choć to działaczki i działacze przasnyskiego SLD zaangażowali się w zbieranie podpisów pod żłobkiem, jak i komunikacją miejską- Nie damy się wygumkować. To od początku do końca był nasz postulat. Udało się nam zebrać 500 podpisów mieszkańców Przasnysza, którzy odpowiedzieli się za budową żłobka. Cieszymy się, że żłobek powstanie, jest to bowiem z korzyścią dla nas wszystkich- powiedział szef miejskich struktur SLD Jerzy Pałysa. Głos zabrał również Przewodniczący Rady Powiatowej SLD Łukasz Miścichowski, jednocześnie pomysłodawca petycji ws. powołania żłobka: Inicjatywa zrodziła się tu, w tym biurze, potem wspólnie debatowaliśmy nad treścią petycji. W prawie dwa tygodnie udało się uzyskać niebagatelną liczbę pół tysiąca podpisów. Zrobiliśmy to dzięki zaangażowaniu naszych członków i sympatyków, m.in. Bożenny Rokickiej i Ewy Piechota. W zbiórkę zaangażowały się również przasnyskie mamy, z Panią Magdaleną Czapko na czele.

Od początku nasz pomysł spotkał się z dużym poparciem mieszkańców, oraz części radnych miejskich. Niestety, Burmistrz Miasta nie podzielał naszego entuzjazmu. „No jeszcze żłobek?!”- te słowa padły z Jego ust. Jednak żłobek będzie, bo być musi- takie jest zdanie mieszkańców, które wyrazili popierając petycję- wspominał Ł. Miścichowski. Następnie rozmowa zeszła na ocenę bieżącej polityki. Działacze SLD pytali rzeczniczkę prasową o możliwość koalicji SLD z partią Razem na szczeblu krajowym- Partia Razem nie chce się z nami jednoczyć. Nie chce z nami nawet rozmawiać. SLD jest na dziś jedyną lewicowa partią, która jest w stanie wystawić swoich kandydatów i kandydatki na wszystkich szczeblach we wszystkich okręgach. Współpracujemy z innymi podmiotami politycznymi, nie gorszymi od Razem, jak PPS, Unia Pracy, OPZZ, ZNP i wiele innych. Musimy szanować własną tożsamość i budować siłę SLD. Podobnie wygląda ewentualna współpraca z Barbarą Nowacką. Jej Inicjatywa Polska to grupa około 20 osób, więc nie jest to znacząca siła- mówiła Anna Maria Żukowska.

Źródło Przemysław Prekiel
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments