Wizyta Prezydenta RP w Ciechanowie

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Bronisław Komorowski wziął udział w uroczystej inauguracji roku akademickiego w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Ciechanowie. W wydarzeniu uczestniczył również wojewoda Jacek Kozłowski.

Wizyta Prezydenta rozpoczęła się od rozmów z parlamentarzystami i samorządowcami w ciechanowskim ratuszu. Następnie Bronisław Komorowski udał się na pl. Jana Pawła II, gdzie spotkał się z mieszkańcami miasta. Około godz. 12 zorganizowano uroczystość inauguracji roku akademickiego Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Ciechanowie.

W wydarzeniu wzięli udział rektorzy Państwowych Wyższych Szkół Zawodowych z całej Polski. Na zakończenie, wykład inauguracyjny „Znaczenie kształcenia zawodowego – rola Państwowych Wyższych Szkół Zawodowych” wygłosił prof. dr hab. inż. Andrzej Kolasa.

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Ciechanowie została utworzona w 2001 roku z uprawnieniami do prowadzenia trzech specjalności: język polski z logopedią, pielęgniarstwo i położnictwo. W tym samym roku naukę rozpoczęło 148 studentów. Obecnie w PWSZ w Ciechanowie na studiach stacjonarnych (dziennych) i niestacjonarnych (zaocznych) studiuje ok. 1800 osób. Do tej pory mury szkoły opuściło ponad 2200 absolwentów.


Mazowiecki Urząd Wojewódzki


 

Sprawdź również

XI PRZASNYSKA SPARTAKIADA INTEGRACYJNA

Zawodników była ponad setka, kibiców drugie tyle, było też sporo osób zaangażowanych w organizowanie i …