Wizyta Prezydenta RP w Ciechanowie

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Bronisław Komorowski wziął udział w uroczystej inauguracji roku akademickiego w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Ciechanowie. W wydarzeniu uczestniczył również wojewoda Jacek Kozłowski.

Wizyta Prezydenta rozpoczęła się od rozmów z parlamentarzystami i samorządowcami w ciechanowskim ratuszu. Następnie Bronisław Komorowski udał się na pl. Jana Pawła II, gdzie spotkał się z mieszkańcami miasta. Około godz. 12 zorganizowano uroczystość inauguracji roku akademickiego Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Ciechanowie.

W wydarzeniu wzięli udział rektorzy Państwowych Wyższych Szkół Zawodowych z całej Polski. Na zakończenie, wykład inauguracyjny „Znaczenie kształcenia zawodowego – rola Państwowych Wyższych Szkół Zawodowych” wygłosił prof. dr hab. inż. Andrzej Kolasa.

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Ciechanowie została utworzona w 2001 roku z uprawnieniami do prowadzenia trzech specjalności: język polski z logopedią, pielęgniarstwo i położnictwo. W tym samym roku naukę rozpoczęło 148 studentów. Obecnie w PWSZ w Ciechanowie na studiach stacjonarnych (dziennych) i niestacjonarnych (zaocznych) studiuje ok. 1800 osób. Do tej pory mury szkoły opuściło ponad 2200 absolwentów.


Mazowiecki Urząd Wojewódzki


 

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments