Wizyta i porządki na cmentarzu w Przasnyszu

W ostatnim czasie doświadczyć mogliśmy cyrku na ulicach Warszawy, przy wykorzystaniu świeczek i zniczy. Przy okazji protestów totalnej opozycji dewastacji uległ choćby Pomnik Armii Krajowej i Polskiego Państwa Podziemnego w Warszawie.

Przasnyski oddział udał się w niedzielne przedpołudnie na lokalny cmentarz rzymskokatolicki, celem właściwego wykorzystania zniczy oraz przypomnienia niektórym obywatelom naszego państwa, właściwej postawy wobec grobów bohaterów walk o niepodległą Polskę. Praca nie przebiegała płynnie z racji bardzo niesprzyjającej aury, ale ostatecznie udało się wykonać zakładany wcześniej plan akcji. Uprzątnięte zostały mogiły i pomniki powstańców walczących o niepodległość już w XIX w., zamordowanych w egzekucjach z rąk żołnierzy nazistowskich Niemiec, ofiar katyńskiego ludobójstwa, ale także dzieci nienarodzonych.

Liczymy, że pamięć o bohaterach polskiej historii będzie kultywowana w lokalnej społeczności na różne sposoby, zaczynając od rzetelnej nauki nowych pokoleń w domu i szkole, przez dbanie o miejsca upamiętnienia naszych przodków, po organizację wydarzeń kulturalnych.

– ONR jest organizacją, która między innymi skupia się na działaniach oddolnych. Moc Wielkiej Polski tkwi właśnie w lokalnych inicjatywach, dbających o dobro “Małej Ojczyzny”. Akcja ” Zapal świeczkę Bohaterom” to nie tylko sprzeciw wobec ostatnich wydarzeń i protestów w Polsce, w których został zniszczony np pomnik Powstańców Warszawski przez totalną opozycję. Głównym zadaniem tej akcji jest pamięć o poległych Bohaterach z naszych ziem, oraz pamięć o dzieciach nienarodzonych. Nie tylko w święta, ale całym rokiem. Nie możemy pozwolić na zapomnienie! Do końca tego roku czeka trochę akcji do zrealizowania, o charakterze charytatywnym, jak i historycznym. Nie jesteśmy faszystami, jak się nas kłamliwie nazywa. Jesteśmy Polakami o prostej hierarchii wartości – Bóg Honor Ojczyzna. Z Narodowym pozdrowieniem i Bożym błosławieństwem dla czytelników. Czołem Wielkiej Polsce! – Tomasz Gaczyński, przasnyszanin.

źródło: www.onrbrygadamazowiecka.pl

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments