„Wiwat ruch – w zdrowym ciele, zdrowy duch”

W myśl powiedzenia „Czym skorupka za młodu nasiąknie …” chcemy przyczyniać się do jak największego rozwijania sprawności ruchowej i zdrowego stylu życia u dzieci już od najmłodszych lat. W przedszkolu ruch jest czymś naturalnym, dzieci w tym wieku nie potrzeba namawiać do zabawy, do biegania, do skakania. Organizując zabawy i ćwiczenia gimnastyczne zachęcamy wychowanków nie tylko do ćwiczeń, ale również pobudzamy ich ambicję.

W związku z powyższym Przedszkolu Samorządowym w Chorzelach odbyła się Olimpiada Sportowa dla przedszkolaków. W olimpiadzie wzięły udział dzieci z przedszkola w Chorzelach oraz wychowankowie Przedszkola Samorządowego w Jednorożcu. Podczas tej imprezy sportowej zachęcaliśmy dzieci do uprawiania sportu oraz integrowania przedszkoli poprzez wspólną zabawę. W olimpiadzie sportowej wzięło udział 5 drużyn (dzieci w wieku od 4 do 6 lat). Zmagali się oni z następującymi konkurencjami:

  • bieg slalomem;
  • budowanie wieży z klocków;
  • przejście wyznaczonej trasy z woreczkiem na głowie;
  • rzut woreczkiem do celu;
  • bieg z przekładaniem szarfy;
  • przejście przez tunel;
  • skoki na piłce

Podczas zabaw sportowych panowała niezwykle radosna atmosfera, która udzieliła się nie tylko zawodnikom ale i kibicom żywo dopingującym pozostałych zawodników. Wszystkie drużyny otrzymały pamiątkowe puchary, a dzieci złote medale.

Całą olimpiadę sportową zorganizowały i poprowadziły nauczycielki Przedszkola Samorządowego w Chorzelach – . M. Andruszkiewicz, A. Grabowska, R. Chabińska  – przy wsparciu Dyrektora przedszkola – J. Krysik.

Mamy nadzieję, że to doświadczenie zachęci dzieci do zdrowej aktywności sportowej przez całe życie. A może spośród tych maluchów wyrośnie przyszła gwiazda sportu ?Może ci się spodobać również
Komentarze
Loading...