Wigilia na zakończenie projektu

Kilka dni przed świętami Bożego Narodzenia zakończył się duży projekt integracyjny realizowany przez Stowarzyszenie na rzecz Rozwoju Gminy Przasnysz. A skoro były to prawie święta, wspomniany projekt wręcz musiał zakończyć się wigilią, na którą zaproszono mieszkańców sołectwa Leszno.

Spotkanie wigilijne odbyło się 18 grudnia w budynku zespołu szkół w Lesznie. Oprócz członków Stowarzyszenia wzięły w nim udział mieszkanki Leszna zrzeszone w miejscowym Kole Gospodyń Wiejskich „Leszczynka”, a także zaproszeni goście spoza tej miejscowości – w tym m.in. przedstawicielka zaprzyjaźnionego Stowarzyszenia BORIS z Warszawy Magdalena Gołębiowska. Nie zabrakło także radnego z tej miejscowości Dariusza Jankowskiego i sołtysa Romana Modelskiego. W imieniu organizatorów gości witali Elżbieta Urban, Barbara Piechnik oraz ksiądz Paweł Wójcik.

Po oficjalnym powitaniu uczniowie z miejscowego zespołu szkół przedstawili jasełka. Następnie podczas śpiewu kolęd do uczestników wigilii zawitał św. Mikołaj. Potrawy wigilijne przygotowały Panie z Koła Gospodyń Wiejskich Leszczynka z Leszna.

Wieczór wigilijny w Lesznie był ostatnim z zaplanowanych działań projektu realizowanego od września przez Stowarzyszenie na rzecz Rozwoju Gminy Przasnysz. Zadanie pod nazwą „Integracja mieszkańców Gminy Przasnysz poprzez cykl imprez rekreacyjno-kulturalnych” obejmowało cykl spotkań o różnym charakterze w wybranych miejscowościach gminnych. Wcześniej członkom Stowarzyszenia udało się zrealizować m.in. piknik integracyjny w Bartnikach dla okolicznych mieszkańców, święto pieczonego ziemniaka w Dobrzankowie, otwarty turniej wędkarski w Golanach, a także wieczór andrzejkowy w Mchowie.

Cały projekt został dofinansowany kwotą 5 tysięcy złotych z budżetu Gminy Przasnysz przeznaczonego na organizacje pozarządowe.guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments