Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra w Przasnyszu 12 stycznia 2014r

Już w najbliższą niedzielę Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra kolejny raz podczas XXII finału. Jak co roku nad bezpieczeństwem uczestników Wielkiego Finału będą czuwać policjanci.

W tym roku 12 stycznia Orkiestra gra dla dzieci i seniorów. Temat tegorocznego finału to: „NA RATUNEK- Na zakup specjalistycznego sprzętu dla dziecięcej medycyny ratunkowej i godnej opieki medycznej seniorów”.

Na terenie powiatu przasnyskiego kwestujący  wolontariusze będą wyposażeni w identyfikatory. Puszki wolontariuszy będą  oklejone banderolami Fundacji WOŚP. Przy otworze do wrzucania pieniędzy na każdej puszce będzie znajdował się numer kwestującego, ten sam co na identyfikatorze.  W przypadku podejrzeń, że ktoś podszywa się pod wolontariusza WOŚP i posługuje się podrobionym identyfikatorem lub puszką, prosimy o kontakt z Policją lub organizatorem.

Drodzy kwestujący, pamiętajcie o przestrzeganiu kilku podstawowych zasad:

  •  Należy unikać miejsc mało uczęszczanych przez ludzi szczególnie po zmroku,
  •  Starajcie się zbierać datki w większej grupie,
  •  Kwestujące dzieci zawsze powinny być pod opieką osoby dorosłej
  •  Kiedy ktoś będzie Was zaczepiał , próbował wyrwać puszkę krzyczcie, wzywajcie pomocy,  proście o pomoc osoby          dorosłe będące w pobliżu. Pamiętajcie, że życie i zdrowie jest najważniejsze, więc nie ratujcie za wszelką cenę skarbonki.
  • Jeżeli dojdzie do napadu starajcie się zapamiętać jak najwięcej szczegółów z wyglądu napastników, oraz  w jakim  kierunku uciekali  lub do jakiego  samochodu wsiedli,
  • Natychmiast powiadomcie o tym co się stało policjantów, dzwoniąc pod numery alarmowe 997 lub 112.

KPP Przasnysz

E.Ś/EN


guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments