Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy kupuje łóżka dla oddziałów covidowych. Mają trafić także do przasnyskiego szpitala.

Jak informuje Fundacja WOŚP, każdy szpital, w którym stworzono oddziały covidowe ma otrzymać 20 łóżek. Na liście znalazł się również Przasnysz.

 

– Wobec ogromnego zapotrzebowania na łóżka, realnie patrząc – możemy na jeden szpital zapewnić kupno 20 łóżek. Są to łóżka do intensywnej terapii. W tym tygodniu już pierwsze łóżka wyjadą z polskich fabryk do szpitali. Oczywiście zamawiamy kolejne – w miarę jak będą wyprodukowane, będą trafiać do kolejnych szpitali. Niestety nie jesteśmy w stanie kupować kardiomonitorów i respiratorów. A to tylko czubek góry lodowej spośród próśb, które otrzymujemy z całej Polski – poinformował Jurek Owsiak, Prezes Zarządu Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy.

 

Łóżka jak się okazało mają trafić także m.in.  do Ciechanowa, Przasnysza, Żuromina, Działdowa, Nidzicy. W tych bowiem szpitalach wojewodowie zdecydowali o utworzeniu oddziałów dla osób z koronawirusem.

 

ren


 

guest
4 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Czesław
Czesław
15 dni temu

a ja polecam filmik na jutubie jak jeden człowiek poszedł w Gdańsku zobaczyć jak to „zawalony” covidocami jest szpital zakaźny. akurat dużo tam wulgaryzmów ale chyba się wkurzył na to co zobaczył….

Mario
Mario
odpowiada  Czesław
15 dni temu

Tak, tylko ten film to prowokacja. Odwiedził szpital, który nie został jeszcze oddany do użytku.

Kierowca
Kierowca
odpowiada  Czesław
15 dni temu

dżutubie:DDDD

***** ***
***** ***
14 dni temu

Tylko pisowców na nich nie kładźcie bo się liczba zgonów zwiększy – nie zdzierżą tego