Wieczerza wigilijna w Środowiskowym Domu Samopomocy

Wigilia Bożego Narodzenia jest dniem kończącym adwent i poprzedzającym dzień Bożego Narodzenia.     

Jak co roku, w dniu 19 XII 2013 r. uczestnicy i pracownicy ŚDS zorganizowali spotkanie wigilijne, na które zaprosili władze miasta Przasnysz, a także Księdza Proboszcza Andrzeja Maciejewskiego  oraz rodziców i wolontariuszy zaprzyjaźnionych z ŚDS.

Wszyscy nasi uczestnicy włączyli się w przygotowania . Jedna grupa pod okiem Pani Marii Stępskiej solidnie napracowała się przygotowując pyszne potrawy wigilijne. Druga grupa  z Panią Dorotą Sadowy przygotowywała pomieszczenia na przybycie gości.

Uroczystość rozpoczął koncert kolęd w wykonaniu wychowanków ŚDS pod przewodnictwem Pana Mariusza Nawrockiego. Następnie dyrektor MOPS  – Pani Joanna Cieślik przywitała serdecznie wszystkich gości, po czym głos zabrał Pan Burmistrz Waldemar Trochimiuk oraz pozostali zaproszeni goście – Pani Wiesława Helwak- Zastępca Burmistrza i Pan Piotr Jeronim- Przewodniczący Rady Miejskiej. Po przemówieniu Ksiądz Proboszcz   przeczytał fragment Ewangelii mówiący dlaczego świętujemy Boże Narodzenie i odmówił modlitwę. Po poświęceniu opłatka wszyscy złożyli sobie życzenia. Po części oficjalnej zasiedliśmy do suto zastawionego  stołu, na którym stały pyszne cista upieczone przez rodziców i potrawy wigilijne.

    Czas, który razem spędziliśmy wywołał ogromne przeżycia, wiele radości i pozytywnych wrażeń. Wszyscy cieszyli się tym, że mogli wspólnie zasiąść do wigilijnego stołu i razem przeżywać tę ważną dla każdego chwilę.

Przybyli goście podkreślali, że Święta to okres dzielenia się dobrem  i obecnym oraz ich rodzinom życzyli tego dobra, szczęścia i radości jak najwięcej.

Dla wielu osób organizowana przez Środowiskowy Dom Samopomocy  Wieczerza Wigilijna jest wyjątkowa. Często to jedyna Wigilia, w  której mogą wziąć udział.MOPS Przasnysz


guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments