Wiceminister zdrowia zapowiada możliwość poluzowania nakazu noszenia maseczek. Już niebawem!

Można się spodziewać, że niebawem Ministerstwo Zdrowia po raz kolejny zmieni zdanie w sprawie obowiązku noszenia maseczek. Możliwość poluzowania nakazu zakrywania nosa i ust na otwartej przestrzeni zapowiedział podczas dzisiejszej konferencji prasowej wiceminister resortu zdrowia Sławomir Gadomski. Może się stać już za tydzień lub dwa.

 

Ta deklaracja to kolejne zaskoczenie, bowiem padła wbrew zapowiedziom ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego, który informował, że obowiązek noszenia maseczek może trwać do czasu wynalezienia szczepionki, a więc przez rok lub nawet dwa lata. Jeszcze kilka dni temu minister Szumowski w jednym z telewizyjnych wywiadów przyznał, że potrafi wyobrazić sobie zakrywanie nosa i ust na plaży podczas 30-stopniowych upałów.

Nieoczekiwanie wiceminister zdrowia Sławomir Gadomski podczas czwartkowej (14 maja) konferencji prasowej przyznał, że w ciągu 1-2 tygodni możliwe jest złagodzenie restrykcji dotyczących nakazu noszenia maseczek, ale jedynie w tych regionach Polski, gdzie tzw. współczynnik reprodukcji wirusa znajduje się na niskim poziomie.

Są powody do radości, bowiem do takich regionów należy m.in. Mazowsze — Myślę, że w ciągu tygodnia, dwóch zaproponujemy model noszenia maseczek, być może wyłączający pewne regiony, powiaty, województwa z tego obowiązku w przestrzeni otwartej — oznajmił Sławomir Gadomski, cytowany przez Rzeczpospolitą.

Wiceminister jednocześnie podtrzymał stanowisko, że noszenie maseczek zabezpiecza przed zakażeniem.

 

M. Jabłońska


 

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments