Weronika Kiersikowska Mistrzynią Polski i druga w Open na Mistrzostwa Polski w Wyciskaniu Sztangi Leżąc!

W dniach 20 – 21.10.2018 r. w Sosnowcu zostały rozegrane Mistrzostwa Polski w Wyciskaniu Sztangi Leżąc Klasycznym kobiet i mężczyzn – juniorów, seniorów i weteranów. Były to eliminacje do Mistrzostw Świata i Pucharu Europy, które odbędą się w 2019 r. W Mistrzostwach Polski brała udział zawodniczka LKS „Grom” Przasnysz – Weronika Kiersikowska, trenowana przez Cezarego Pykałę.

Weronika wywalczyła Mistrzostwo Polski w kategorii wagowej do 52 kg wśród juniorów do lat 16. W kategorii Open natomiast zdobyła Wicemistrzostwo Polski. Jest to bardzo cenne osiągnięcie, ponieważ zawodniczka rywalizowała we wszystkich kategoriach wagowych do lat 16. Weronika specjalizuje się w trójboju siłowym klasycznym. Wiosną bieżącego roku zdobyła również srebrny medal na Mistrzostwach Polski w trójboju siłowym w Kielcach. Wychowanka klubu LKS „Grom” jest uczennicą 1 klasy Liceum Ogólnokształcącego im. KEN w Przasnyszu. Jest to genetycznie silna zawodniczka, która bardzo solidnie pracuje na treningach i jest niezwykle wytrwała w dążeniu do celu. Weronika to siostra Bartłomieja Kiersikowskiego – medalisty Mistrzostw Świata, Europy oraz wielokrotnego mistrza i rekordzisty Polski. W 2019 roku Weronika będzie rywalizowała z zawodniczkami do lat 18.

Zarząd LKS Grom Przasnysz składa serdeczne podziękowania za pomoc Urzędowi Miasta Przasnysz oraz Starostwu Powiatowemu w Przasnyszu za wsparcie finansowe oraz dyrektorowi OSiR Przasnysz Krzysztofowi Szczepańskiemu za owocną współpracę.