Wernisaż wystawy „Śladami Husytów. Średniowieczne zamki na Węgrzech”

W dniu 28.01.2015r. w przasnyskim muzeum odbyło się otwarcie wystawy pt. Śladami Husytów. Średniowieczne zamki na Węgrzech.

Na początku uroczystości  głos zabrali:  Agnieszka Brykner – dyrektor Muzeum Historycznego w Przasnyszu, Melinda Miskolczi – kurator wystawy z Herman Ottó Muzeum w Miskolcu oraz dr Wojciech Brzeziński – dyrektor Państwowego Muzeum Archeologicznego w Warszawie. Prelegenci przybliżyli historię husytów oraz zamków w Czechach i na Węgrzech.
Wystawa została przygotowana przez Herman Ottó Muzeum na Węgrzech. Ekspozycja poświęcona jest późnośredniowiecznym fortyfikacjom w północnych Węgrzech. Ich powstanie datowane jest  na XIII wiek, natomiast w drugiej połowie XV wieku niektóre z nich były użytkowane przez husytów, którzy jako najemnicy służyli w wojskach Królestwa Węgierskiego. Wystawa prezentuje liczne militaria związane z tym okresem, a także modele zamków i odtworzony fragment drewnianego muru. Ekspozycja wzbogacona jest o ciekawy program dydaktyczny, który składa się z zajęć i gier na tematy historyczne.
Zapraszamy do zwiedzania wystawy w terminie 28.01.2015r. – 20.03.2015r.


Sprawdź również

SPOTKANIE OPŁATKOWE W MIEJSKIM PSL W PRZASNYSZU.

Miejska organizacja PSL w Przasnyszu, jak co roku, tradycyjnie zorganizowała spotkanie opłatkowe członków i sympatyków. …

error: ZAKAZ KOPIOWANIA!!!!