WĘGRA: Wycieczka do Warszawy

Pierwszym punktem zwiedzania był Stadion Narodowy, a w nim urządzona wystawa klocków Lego. Nowa, premierowa ekspozycja, niesamowite, wielkie budowle złożone z kilku milionów klocków. Interaktywne eksponaty i 100 makiet, które wywołują ogromne wrażenie na dzieciach i dorosłych. Zamieszczone budowle przedstawiają zabytkowe jak i współczesne budowle. Posiadają akcenty edukacyjne tj. interaktywne roboty, mapa Europy, instrumenty muzyczne, scena zburzenia Muru Berlińskiego, pierwszy człowiek na Księżycu oraz najciekawsze sceny z bajek i filmów, a także sceny z Pana Tadeusza. Niesamowite wrażenie zrobił na wszystkich samolot AIR FORCE ONE- największy na świecie samolot wykonany z klocków Lego.

Air Force One to kryptonim nadawany każdemu samolotowi amerykańskich sił powietrznych, na którego pokładzie znajduje się urzędujący Prezydent Stanów Zjednoczonych. Najczęściej jednak Air Force One kojarzony jest z jednym z dwóch Boeingów 747 specjalnie przygotowanych do międzynarodowych podróży Prezydenta USA. Wykonany model to nie tylko największa na świecie rekonstrukcja Air Force One w wersji Boeing 747 zbudowana z klocków, ale również największy samolot jaki kiedykolwiek powstał w świecie LEGO. Został zbudowany w skali 1:7 i ma prawie 11 metrów długości, 3 metry wysokości i 10 metrów rozpiętości skrzydeł. Do jego wykonania zużyto około miliona klocków. Zwiedzający mogą zajrzeć do środka samolotu i podejrzeć sceny historyczne z udziałem najważniejszych osób w Stanach Zjednoczonych. Oprócz samolotu na Wystawie  można zobaczyć multimedialną prezentację przedstawiającą najciekawsze informacje dotyczące prezydenckiego samolotu oraz filmiki ukazujące scenki rozgrywające się na jego pokładzie.

Drugą co do wielkości ekspozycją była budowla przedstawiająca największego człowieka na świecie, to postać Roberta Wadlow’a, najwyższego znanego człowieka w historii. Wadlow miał 272 cm. Postać wybudowana została w skali 1:1.

Poza ekspozycjami, które można było oglądać, utworzono raj dla dzieci w formie strefy zabaw klockami Lego. Samochodowe zjeżdżalnie, Super Shaker, Brick Wall – ściana do pisania klockami, miejsce do malowania klockami, strefa gier Lego oraz wiele innych nie tylko dla dzieci.

Po tych wspaniałych przeżyciach pojechaliśmy do Centrum Nauki Kopernik, którego celem jest promowanie i popularyzacja komunikacji naukowej. Zwiedziliśmy tam i poznaliśmy prawa przyrody poprzez samodzielne przeprowadzanie doświadczeń na interaktywnych wystawach.

Po tak wyczerpującym programie przyszedł czas na posiłek przygotowany w McDonald”s. Tam pokrzepiliśmy swoje siły i ruszyliśmy w drogę powrotną do Węgry!


Anna Beker


guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments