Ważne daty w Ulatowie-Adamach

Listopad obrodził w naszej historii w ważne rocznice i wydarzenia. Nic też dziwnego, że w szkołach często w tym miesiącu organizowane są uroczystości mające przybliżać najmłodszym obywatelom wagę zdarzeń sprzed lat i upamiętniać istotne daty z historii najnowszej. Nie zapomniano o tym również w Ulatowie-Adamach.

Najpierw 12 listopada w tutejszej szkole odbył się apel poświęcony kolejnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Starsi uczniowie pod kierunkiem Magdaleny Morawskiej przygotowali spektakl, w którym poruszyli problematykę rozbiorów Polski, ale także ukazali dumę płynącą z odzyskania swobody po 123 latach niewoli.

nowe 052

nowe 058

nowe 063

Tydzień później, 20 listopada, w szkole świętowano z kolei Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka. Ten dzień uczniowie uczynili czasem uśmiechu. Zwłaszcza że bycie dzieckiem we współczesnym świecie dorosłych wcale nie jest proste…

„Dzieckiem być w dorosłym świecie nie jest łatwo. To nie żarty. / Ty człowiekiem jesteś przecież ważnym i szacunku wartym” – takie motto towarzyszyło obchodom wspomnianego dnia. Dzięki akademii uczniowie uświadomili sobie swoje prawa oraz dowiedzieli się, kiedy i jak należy powiedzieć NIE złemu zachowaniu.

Spotkanie miało charakter zajęć aktywizujących. Uczniowie z widowni włączyli się do wspólnego tworzenia gazetki o tej tematyce. Na koniec Rada Samorządu Uczniowskiego obdarowała całą społeczność szkoły orderami uśmiechu.

prawa dziecka 011

prawa dziecka 019

prawa dziecka 038

prawa dziecka 040


Może ci się spodobać również
Komentarze
Loading...