Ważna informacja dotycząca rejestracji pojazdów w przasnyskim wydziale komunikacji.

W związku z sytuacją epidemiologiczną w Referacie Rejestracji Pojazdów Starostwa Powiatowego w Przasnyszu i zaistniałym w związku z tym ograniczeniem przyjmowania klientów w celu dokonywania rejestracji pojazdów zalecamy w przypadku pojazdów już zarejestrowanych na terytorium RP o dokonywanie zgłoszeń nabycia pojazdu – czytamy w komunikacie.

 

Zgłoszenia nabycia dokonuje się na analogicznym wniosku, jak do zarejestrowania pojazdu (zaznaczając jedynie „zawiadamiam o nabyciu pojazdu’’) i dołącza się do niego umowę kupna-sprzedaży lub fakturę stanowiącą podstawę przeniesienia własności.

Zgłoszenie nabycia pojazdu powoduje zachowanie 180 – dniowego (w przypadku pojazdów zakupionych do 31.12.2020r.) lub 30 – dniowego (w przypadku pojazdów zakupionych od 01.01.2021r.) terminu na zgłoszenie nabycia i pozwala uniknąć kary grzywny za brak takiego zgłoszenia.  Po dokonaniu zgłoszenia nabycia, przerejestrowania pojazdu można dokonać w DOWOLNYM czasie i termin dokonania przerejestrowania nie jest obarczony żadną karą.

 

W przypadku pojazdów nowych lub sprowadzonych z zagranicy urząd prosi o kontakt w celu ewentualnego ustalenia terminu dokonania rejestracji.


 

guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Oldman
Oldman
16 dni temu

XXI wiek i żeby nie można było dokonać rejestracji samochodu drogą elektroniczną… :/ W urzędzie pojawić się tylko po to żeby zostawić oryginały dokumentów i odebrać dowód.

WPZ
WPZ
15 dni temu
odpowiada  Oldman

#mafiaWielbarkLubiTo