Walentynkowe spotkanie w świecie baśni i bajek

W sobotę, 14 lutego w świetlicy wiejskiej w Mchowie odbyło się spotkanie integracyjne społeczności Mchowa i Obręba. Inicjatorką imprezy była wójt Grażyna Wróblewska, a okazją do spotkania – zbiegające się ze sobą karnawałowe ostatki oraz święto zakochanych, czyli walentynki.

Sobotnie wydarzenie zgromadziło dużą grupę mieszkańców gminy Przasnysz, skupionych wokół szkół podstawowych mających swoje siedziby w Obrębie i Mchowie. W gronie zaproszonych gości znaleźli się m.in. kierownik Gminnej Biblioteki Publicznej w Bogatem Dnuta Radomska, sołtysi z Obręba, Mchowa i Osówca Kmiecego – Maria Szczepańska, Wiesław Motacki i Stanisław Grabowski, a także radni reprezentujący odpowiednie okręgi: Teresa Kuligowska i Zenon Osowski.

Imprezę uświetniły występy uczniów ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Mchowie i Publicznej Szkoły Podstawowej w Obrębie. Dzieci zamieniły się w postaci ze znanych baśni i bajek, w czym dzielnie wspomagali ich nauczyciele i wychowawcy. Przepiękne stroje i dekoracje pozwoliły uczestnikom imprezy znaleźć się w krainie wróżek, czarownic,  księżniczek i krasnoludków.

Dla wszystkich obecnych przygotowany został poczęstunek, o który zadbali rodzice i Koło Gospodyń Wiejskich z Mchowa. Goście z Obręba przywieźli w darze mnóstwo pączków i ciasto, przygotowali upominki – serca walentynkowe. Uczniowie, nauczyciele i rodzice obydwu szkół oraz członkowie KGW „Szansa Mchowa” włożyli wiele serca i zaangażowania w przygotowanie wspólnej imprezy. Pomysł wójt Grażyny Wróblewskiej zorganizowania imprezy integracyjnej sąsiadujących ze sobą miejscowości okazał się strzałem w dziesiątkę. I już zaowocował dalszą współpracą – społeczność Mchowa została bowiem zaproszona w najbliższej przyszłości do Obręba na swoistą rewizytę.guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments