Wakacyjna Spartakiada dla Środowiskowego Domu Samopomocy

W czwartek 31 sierpnia na boisku ,,Orlik 2012” odbył się festyn rekreacyjno-sportowy dla osób ze Środowiskowego Domu Samopomocy w Przasnyszu. Cykliczną imprezę przygotowali i przeprowadzili animatorzy orlika Jolanta Nowak i Tomasz Krynicki.  W przeprowadzeniu imprezy organizatorom pomagali wolontariusze z ZSP Przasnysz.

W spartakiadzie wzięło udział 14 zawodników, którzy mieli do pokonania dziesięć różnorodnych stacji, które usprawniały i poprawiały sprawność fizyczną uczestników m.in. rzut piłką do kosza, wypychanie piłki lekarskiej, bieg wahadłowy, strącanie butelek, rzuty karne, unihokej, chód po równoważni, kręcenie hula-hop, nordic walking, skok w dal z miejsca. Za zaliczenie każdej stacji uczestnicy zdobywali określoną liczbę punktów.

Po odbyciu wszystkich konkurencji animatorzy podliczyli punkty i ogłosili wyniki. Okazało się, że najwszechstronniejszym wśród mężczyzn był Robert Jankowski i Jarosław Kościug. Wśród kobiet brylowały Iwona Smolińska, Edyta Goliasz i Marlena Szepczyńska.

Te osoby zostały uhonorowane przez organizatorów złotymi statuetkami. Pozostali uczestnicy festynu za doskonałe wyniki otrzymali srebrne statuetki.

Podsumowując warto podkreślić, iż w zawodach sportowych nie ważna była wygrana, gdyż wszyscy uczestnicy byli zwycięzcami, ale najważniejsza była radość i uśmiech na twarzy osób związanych ze Środowiskowym Domem Samopomocy. Miłym gestem były upominki od uczestników zawodów dla animatorów ,,Orlika 2012” za zorganizowanie kolejnej już spartakiady.

Uczestnicy festynu rekreacyjno-sportowego: Tomasz Białobrzeski, Iwona Smolińska, Robert Jankowski, Andrzej Lesinski, Mariusz Czaplicki, Jarosław Kościug, Ewa Kukawka, Marlena Szepczyńska, Jarosław Wrzochalski, Marzena Sobieska, Małgorzata Bertek, Edyta Goliasz, Agnieszka Herman, Piotr Wędzyński.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments