W zdrowym ciele, zdrowy duch – czyli o sukcesach sportowych chorzelskich dziewcząt

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Wł. St. Reymonta w Chorzelach w pierwszych miesiącach roku szkolnego 2016/2017 odniósł sukcesy sportowe na arenie powiatu, międzypowiatu i  województwa. Związane jest to szczególnie z zatrudnieniem w szkole młodego, ale już bardzo doświadczonego oraz rozumiejącego młodzież i umiejącego z nią współpracować nauczyciela p. Michała Zawojka.

Prowadzona przez niego, przy współpracy p. Adama Broscha drużyna sportowa dziewcząt odniosła sukcesy zapewniające jej praktycznie mistrzostwo w Powiatowych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w kategorii szkół ponadgimnazjalnych. Podczas Mistrzostw Powiatu w Indywidualnych Biegach Przełajowych 28 września awans do zawodów międzypowiatowych uzyskały: Martyna Roman (deklasując swoje rywalki na dystansie 1500m) oraz Izabela Dymerska, Natalia Łączyńska, Karolina Przybysławska, Julia Jakubowska, Hanna Zalewska, Natalia Frydrychowicz i Beata Bober. Łącznie dało to II miejsce w klasyfikacji szkół ponadgimnazjalnych.

Dalsze sukcesy przyszły niebawem. Mistrzostwa Powiatu Przasnyskiego w Sztafetowych Biegach Przełajowych były już tryumfem chorzelskich biegaczek. Na dystansie 10 x 800m dziewczęta bezapelacyjnie wygrały dublując jednocześnie dwie drużyny. Największy sukces sportowy drużyna osiągnęła jednak dopiero 8 października. Podczas mistrzostw międzypowiatowych uczennice chorzelskiego ZSP zdobyły srebrne medale, awansując jako jedyny zespół z powiatu przasnyskiego we wszystkich kategoriach wiekowych do Mistrzostw Województwa Mazowieckiego, lecz to nie koniec ich osiągnięć. 22 października podczas Mistrzostw Mazowsza drużyna z Chorzel zajęła 6 miejsce rywalizując z wielokrotnie większymi szkołami z całego Mazowsza. Podsumowaniem sezonu biegowego były Mistrzostwa Międzypowiatu Ostrołęckiego w Indywidualnych Biegach Przełajowych. Najwyżej z chorzelskich zawodniczek sklasyfikowana w nich była Martyna Roman zajmując 4 miejsce. Oprócz niej do finału wojewódzkiego, który odbędzie się na wiosnę przyszłego roku awansowały Milena Samsel i Hanna Zalewska. Teraz szkoły ponadgimnazjalne rywalizować będą w dyscyplinach halowych i dopiero wiosną zobaczymy młodych sportowców na zewnątrz.

ZSP Chorzele


guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments