W SZKOLE GŁÓWNEJ HANDLOWEJ O PRZASNYSKIEJ STREFIE GOSPODARCZEJ

27 lutego br. w SGH w Warszawie odbyła się konferencja poświęcona ocenie polskich gmin w zakresie przygotowania samorządów do przyjęcia inwestorów tworzących miejsca pracy. Na konferencji została przybliżona, jako dobry przykład, istniejąca od 2 lat Przasnyska Strefa Gospodarcza w Przasnyszu.

Naukowcy, studenci, samorządowcy i przedsiębiorcy wysłuchali informacji o terenach inwestycyjnych pod Przasnyszem i z uznaniem wyrażali się o rozmachu promocyjnym strefy. Powiatowe tereny aktywności gospodarczej w Sierakowie k. Przasnysza były już prawie 1000 razy pokazywane w największych stacjach telewizyjnych, TVN 24, TVN 24 Biznes i Świat, Polsat News, Polsat News 2, TVP, TVP Info, TVP Polonia, czy Superstacji.

Informacje o terenach prezentowane były również ponad 1500 razy w różnych stacjach radiowych, mediach papierowych i internetowych. Tereny znajdują się w bazie ofert największych agencji państwowych i prywatnych działających w Polsce i w Europie. Ostatnio zajęła się nimi jedna z największych amerykańskich agencji nieruchomości mająca swoją główną siedzibę w Los Angeles i 300 biur na całym świecie.  31000 wyspecjalizowanych pracowników tej agencji ma w swoich komputerach ofertę Starostwa Powiatowego w Przasnyszu.

W panelu eksperckim konferencji krótką prelekcję wygłosił Zenon Szczepankowski, starosta przasnyski. Współpanelistami byli: Tomasz Pilewicz – Governent & Public Affairs Manager at Philips, Mirosław  Odziemczyk  – PAIiIZ , Dionizy Smoleń – PwC Polska i Bogusława Szymańska – Prezes Fundacji Rzeczpospolita Polska Nasza. Konferencja zorganizowana została przez  prof. nzw. dr hab. Hannę Godlewską- Majkowską.


Sławomir Czaplicki
Zastępca Dyrektora
Wydziału Rozwoju Gospodarczego,
Rynku Pracy, Promocji,
Rolnictwa i Ochrony Środowiska


guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments