W środę radni zdecydują o obowiązkowej segregacji i podwyżkach opłat za śmieci w Przasnyszu.

Zgodnie z przewidywaniami, radni miejscy po raz kolejny pochylą się nad pakietem uchwał dotyczących odbioru odpadów komunalnych w Przasnyszu. Obrady komisji w tej sprawie mają się odbyć w sposób korespondencyjny, ale sesję zaplanowano mieszaną, będzie więc możliwość śledzenia transmisji online. Czwarta decyzja dotycząca wprowadzenia obowiązku segregacji oraz podwyżek za śmieci ma zapaść już w środę.

 

Zawiadamia się mieszkańców miasta, że w dniu 3 listopada 2020 r. odbędzie się, w sposób korespondencyjny, posiedzenie Komisji Gospodarki Komunalnej, Finansów i Porządku Publicznego, Komisji Oświaty, Kultury, Zdrowia i Opieki Społecznej oraz Komisji Rozwoju Produkcji, Usług, Handlu i Rolnictwa Rady Miejskiej w Przasnyszu.

 

Tematem obrad Komisji będą:

 1. Projekt uchwały uchylającej uchwałę w sprawie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości, na których nie zamieszkują mieszkańcy,
  a powstają odpady komunalne.
 2. Projekt uchwały uchylającej uchwałę w sprawie opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi odbieranymi od właścicieli nieruchomości, na których nie zamieszkują mieszkańcy, a powstają odpady komunalne.
 3. Projekt uchwały uchylającej uchwałę w sprawie ustalenia stawki opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi za pojemnik o określonej pojemności.
 4. Projekt uchwały uchylającej uchwałę w sprawie ustalenia sposobu obliczania opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi na terenie nieruchomości, na których w części zamieszkują mieszkańcy i na których w części nie zamieszkują mieszkańcy, a powstają odpady komunalne.
 5. Projekt uchwały uchylającej uchwałę w sprawie zwolnienia w części z opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi.
 6. Projekt uchwały w sprawie wyboru metody ustalenia opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi oraz ustalenia stawki takiej opłaty.
 7. Projekt uchwały w sprawie terminu, częstotliwości i trybu uiszczania opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi.
 8. Projekt uchwały w sprawie Regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie miasta Przasnysz.
 9. Projekt uchwały w sprawie szczegółowego sposobu i zakresu świadczenia usług w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości
  i zagospodarowania tych odpadów.
 10. Sprawy różne.

 

4 listopada 2020 r. o godz. 16:00 odbędzie się XXXII Sesja Rady Miejskiej w Przasnyszu

 

TEMATEM OBRAD SESJI BĘDZIE:

 1. Przyjęcie uchwały uchylającej uchwałę w sprawie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości, na których nie zamieszkują mieszkańcy, a powstają odpady komunalne.
 2. Przyjęcie uchwały uchylającej uchwałę w sprawie opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi odbieranymi od właścicieli nieruchomości, na których nie zamieszkują mieszkańcy, a powstają odpady komunalne.
 3. Przyjęcie uchwały uchylającej uchwałę w sprawie ustalenia stawki opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi za pojemnik o określonej pojemności.
 4. Przyjęcie uchwały uchylającej uchwałę w sprawie ustalenia sposobu obliczania opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi na terenie nieruchomości, na których w części zamieszkują mieszkańcy i na których w części nie zamieszkują mieszkańcy, a powstają odpady komunalne.
 5. Przyjęcie uchwały uchylającej uchwałę w sprawie zwolnienia w części z opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi.
 6. Przyjęcie uchwały w sprawie wyboru metody ustalenia opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi oraz ustalenia stawki takiej opłaty.
 7. Przyjęcie uchwały w sprawie terminu, częstotliwości i trybu uiszczania opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi.
 8. Przyjęcie uchwały w sprawie Regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie miasta Przasnysz.
 9. Przyjęcie uchwały w sprawie szczegółowego sposobu i zakresu świadczenia usług w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości i zagospodarowania tych odpadów.
 10. Sprawy różne.

 

guest
13 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Ddd
Ddd
28 dni temu

Jeszcze powinni powołać „policjꔜmieciową bo inaczej w blokach ci co segregują zapłacą kartę za kogoś kto będzie miał to gdzieś,chyba że wprowadzą kody kreskowe na worki jak w innych miastach

Marcin
Marcin
odpowiada  Ddd
28 dni temu

Kody kreskowe albo monitoring nad koszami. Mnie zastanawia ludzkie rozumowanie…pisze na pojemniku „Karton, papiery”, a ktoś wrzuca kartony w worku foliowym, gdzie logika? już z worka się nie chce wyrzucić do pojemnika i worek foliowy do „tworzyw sztucznych”? to samo ze szkłem

Ddd
Ddd
odpowiada  Marcin
28 dni temu

To jeden z absurdów,tak jak worki do segregacji-niebieski na papier,zielony na szkło itd na terenie gminy,odbieranie odpadów raz na dwa miesiące a opłata25zł co miesiąc do tego brak konkretnych zasad segregacji i ludzie się gubią

Alka
Alka
28 dni temu

Segregacja TAK, podwyżki NIE. Burmistrz obiecywał nam obniżki!

Ja znajoma
Ja znajoma
odpowiada  Alka
28 dni temu

Nie spełnia obietnic wręcz przeciwnie same podwyżki wstyd ,a wybory już za 3 lata

.....
.....
odpowiada  Ja znajoma
28 dni temu

To radni podejmują decyzję, burmistrz to ma mało do powiedzenia, zawsze zostanie przegłosowany przez radę miasta.

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
odpowiada  Ja znajoma
28 dni temu

Za to Starosta obietnic dotrzymuje wszystkich. Most otworzył, a za chwilę ślizgawkę. Szkoda tylko że to decyzje poprzedników. No ale wkrótce się wykąpiemy w odkrytych basenach i przejedziemy się obwodnicą biegnącą przez środek miasta…

Ddd
Ddd
odpowiada  Alka
28 dni temu

Jak mówił Japycz w ranczu obietnice wyborczych to nawet grzech dotrzymać ,co innego jak prywatnie obiecuję 😁 😝

Last edited 28 dni temu by Ddd
Mario
Mario
odpowiada  Ddd
28 dni temu

Przeciez dotrzymał. #Precz z układami.

Ddd
Ddd
odpowiada  Mario
28 dni temu

Otóż to.

Ait
Ait
odpowiada  Mario
28 dni temu

Stworzył swoje

mieszkaniec
mieszkaniec
28 dni temu

najgłupsza decyzja jaka może być to wprowadzenie sortowania śmieci w blokach… juz widzę jak nad tym zapanują, a wspólnoty będą płaciły takie kary że im się odechce sortowania
wystarczy jeden co będzie miał to gdzieś

ciekawi mnie gdzie te 4-5 koszy w mieszkaniu trzymać, może jak COVIDowcy na balkonie…

domy jednorodzinne inna sprawa, ale w. blokach to paranoja

Ddd
Ddd
odpowiada  mieszkaniec
28 dni temu

Nie pięć a sześć-zapominasz o tzw odpadach niebezpiecznych jak np opakowania po dezodorantach,lakierach do włosów czy piance do golenia,które trzeba odnieść na ul Leszno do Mpgk-u a trzymanie 6-pojemników nawet na prywatnej posesji wymaga i miejsca i inwestycji w owe pojemniki.