W ramach walki z drożyzną wprowadzą kary i ceny maksymalne?

Polski rynek opanowała plaga wysokich cen. W zastraszającym tempie drożeje zwłaszcza żywność. Minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski  dostrzegł problem, dlatego wystąpił do Prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów o przeanalizowanie cen produktów rolnych. Nie ma powodów do drożyzny, ponieważ rolnicy otrzymują za swoje towary ułamek ceny, którą płacimy w sklepie.

 

– Wystąpiłem do Prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów o przeanalizowanie aktualnej struktury cen żywności, ze szczególnym uwzględnieniem rynku drobiu, wieprzowiny i warzyw – poinformował minister rolnictwa i rozwoju wsi Jan Krzysztof Ardanowski.

 

Szef resortu rolnictwa zwrócił uwagę, że nie ma powodów do znacznego wzrostu cen tych produktów.

– Poprosiłem Prezesa UOKiK, żeby sprawdził, co powoduje wzrost tych cen, jeżeli mamy dziś do czynienia z bardzo niską ceną energii elektrycznej, bardzo niskimi cenami paliw oraz brakiem wzrostu, a raczej ze spadkiem płac – zaznaczył minister Ardanowski, który podkreśla, że jeśli po dokładnej analizie okaże się, że wzrosty cen są nieuzasadnione, to muszą zostać zastosowane odpowiednie kary wobec winnych. Nie wykluczam też, że jeżeli okaże się to konieczne, to zostanie wdrożony przez UOKiK mechanizm wyznaczania ceny maksymalnych – dodał minister.


 

Źródło MRiRW
guest
7 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
LILA
LILA
8 miesięcy temu

i bardzo dobrze, kto to słyszał żeby jabłka były droższe od bananów. Poza tym owoce i warzywa tak jak dobra luksusowe

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
8 miesięcy temu
odpowiada  LILA

Już kiedyś władza regulowała ceny w sklepach. Skończyło się tak jak się skończyło.

Aga
Aga
8 miesięcy temu

Tak źle, tak niedobrze. Zacytuję klasyka: „a idź pan w c… „.

Pluć w czerwone ryje
Pluć w czerwone ryje
8 miesięcy temu

Brawo PiS, tak trzymać i nie popuszczać. Pan Prezydent dr nauk prawnych Andrzej Duda wygra w pierwszej turze, a PiS będzie rządzić co najmniej do 2039 r., a może nawet dłużej. Po wyborach parlamentarnych wyrzucimy konstytucję kiszczakową na śmietnik, a Pan Prezydent dr nauk prawnych Andrzej Duda będzie piastował dwie kadencje 7-letnie wg nowej, prawdziwie Polskiej Konstytucji. Potem wyrośnie nowe patriotyczne pokolenie i władzę oddamy innej prawicowej partii w sposób kontrolowany – coś w rodzaju grubej kreski. Będziemy umierać z medalami na piersiach, a targowica w hańbie. A tymczasem, po wyborach prezydenckich, natychmiast reorganizacja sądów i weryfikacja sędziów, złapanie za… Czytaj więcej »

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
8 miesięcy temu

Tęsknimy za poprzednim ustrojem, co? Pewnie się miało dobrą fuchę po znajomości.
W połowie lektury tych bredni byłem pewien, że to jakiś sarkazm. A Ty chyba tak na poważnie.
Zgłoś się po jakieś tabletki. Nie jest za późno.

KOD
KOD
8 miesięcy temu

To nie jest żadna plaga drogich cen. To jest zwykły efekt rozdawania pieniędzy za darmo np 500 plus czy emerytura oraz masowego drukowania pieniędzy przez rząd.

Adpi
Adpi
8 miesięcy temu
odpowiada  KOD

Ale tekst strach się bać