W przestrzeni miejskiej Przasnysza stoją już pojemniki na odpady segregowane. Gdzie je znajdziemy?

To ostatni ze zwycięskich projektów przasnyskiego budżetu obywatelskiego. Dzięki jego realizacji na terenie całego miasta stanęło kilkanaście pojemników służących segregacji  odpadów. Przy okazji są dwa apele do mieszkańców.

 

Z Budżetu Obywatelskiego na 2020 r. (który uzyskał wymagalną ilość głosów) zakupiono 12 szt. pojemników modułowych do segregacji czterech frakcji odpadów. Pierwsze z nich już stoją w przestrzeni miejskiej. Wszystkie niebawem pojawią się w następujących lokalizacjach:

 

  1. ul. Rynek – 4 szt.,
  2. ul. 3 Maja – 1 szt.,
  3. ul. Zawodzie – 1 szt.,
  4. ul. Orlika – 6 szt.

Pojemniki będą opróżniane z taką częstotliwością, z jaką opróżniane są pozostałe pojemniki przyuliczne znajdujące się na terenie miasta. Ich opróżnianie będzie realizowane w miarę potrzeb, jednak nie rzadziej niż raz dziennie w okresie od 1 kwietnia do 30 września i nie rzadziej niż 2 razy w tygodniu poza tym okresem. Wynika to z harmonogramu odbioru odpadów.

 

Przy okazji są dwa apele do mieszkańców

Miasto apeluje o segregowanie odpadów, wrzucanie ich do właściwych pojemników, czy o zgniatanie butelek z tworzyw sztucznych i puszek. Jak to robić właściwie? Wystarczy zapoznać się z materiałami instruktażowymi. Magistrat od dłuższego czasu prowadzi kampanię edukacyjną w kwestii segregacji odpadów.

Drugi apel – nie mniej ważny – pochodzi od pracowników Miejskiego Zakładu Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej. Pracownicy miejskiej spółki na co dzień dbający o czystość w Przasnyszu zwracają się do mieszkańców z apelem, aby odpady, których się pozbywamy,  trafiały do ulicznych koszy, nie zaś obok nich.

Służby dbające o czystość w mieście zwracają uwagę zwłaszcza na sąsiedztwo garaży przy ul. Wojskowej. Rozmaite śmieci z samochodów i garaży trafiają nie tylko do stojących na terenie osiedla pojemników, ale często bywają rozrzucone wokół nich. To sprawia, że pracownicy, zamiast opróżnić kosze w kilka minut, poświęcają czas na zbieranie śmieci, rozrzuconych przez wiatr po całej okolicy.

Uszanujmy czystość naszego miasta i ciężką pracę tych ludzi.

 

 

M. Jabłońska


 

guest
15 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Jolka
Jolka
21 dni temu

Bardzo dobrze, że jest segregacja. Tylko niech komunalna zadba o ogrodzenie pojemników przy blokach,

xcx
xcx
21 dni temu
odpowiada  Jolka

Ogrodzenia lub wiaty zakupują Wspólnoty Mieszkaniowe z własnych środków.

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
21 dni temu
odpowiada  Jolka

Co tu chcesz grodzić? Przecież to nie są pojemniki do wyrzucania segregowanych śmieci z domu! Tu masz wrzucić butelkę pet po napoju który chwilę wcześniej wypiłaś. Albo puszkę po piwie. Oczywiście bezalkoholowym.

Jolka
Jolka
21 dni temu

Ty, jak zawsze masz odpowiedź na wszystko 😪Proponuję Ci przejść się między blokami. Zobacz, jak jest rozwiązany problem segregacji, jak wyglądają kosze i ich okolica. No i dopiero później się wypowiedz. Zgadzam się z Tobą, że to nie pojemniki na śmieci,jednak te nieogrodzone między blokami, a są takie, dają możliwość wrzucania śmieci każdemu. Czy wypill bezalkoholowe, czy nie 🙊

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
21 dni temu

Pojemność tych pojemników to ponury żart…

Last edited 21 dni temu by Marek (prawdziwy)
Czytelniczka
Czytelniczka
21 dni temu

Ale te pojemniki powinny stać na rynku w kierunku chodnika a nie ulicy. No chyba że jadący mają wrzucać przejeżdzając.

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
21 dni temu
odpowiada  Czytelniczka

Chyba dziurki są z 2 stron.

...
...
20 dni temu

Otwory do przyulicznych koszy są z dwóch stron.

Mieszkaniec
Mieszkaniec
21 dni temu
odpowiada  Czytelniczka

Myślę,że można wrzucać z dwóch stron:-):-):-)

Turysta
Turysta
21 dni temu

Czy gepy można tam wrzucać??

Anna
Anna
21 dni temu

Może takie pojemniki powinny być przy parkingach. Widzę jak z tych ‚wypasionych samochodów’ na nowym parkingu przy Witosa 7 wyrzuca się na podłoże skórkę od pomarańczy, opakowania po nietycznych i różnych innych produktach, to mnie szlag trafia ..Może jak by stał taki pojemnik to gość wrzuciłby ten odpad.. chociaż chamstwa nie da się tak szybko wyeliminować.. Mam chęć zrobić zdjęcie takiemu „czyściochowi” i opublikować…

tutejszy
tutejszy
20 dni temu

Halo nasi kochani rządzący! Pomysł fajny ale są też minusy.. 🙁 Pojemniki są małe..i po samych kolorach to kiepska będzie segregacja..Ja sam na 100 % nie kojarzę odpadu y z kolorem..

QWERTY
QWERTY
20 dni temu

Jak już sprawa segregacji odpadów jest rozwiązana (chyba), to kto i kiedy się weźmie za ludzi którzy palą śmieciami w domkach jednorodzinnych?? Przecież wieczorami to nie ma czym oddychać. Jak Pan Burmistrz chce ( albo nie chce ) to rozwiązać ?

Mimi
Mimi
20 dni temu

A ja bym bardzo chciała żeby w końcu był obowiązek sprzątania kup po swoich ślicznych pieskach. Obowiązek dbania by nie walały się śmieci plus do tego sprzątanie tych okropnych kup.

Marian
Marian
20 dni temu

O tej edukacji to lekka przesada