W Przasnyszu napisy przy pasach zwiększą bezpieczeństwo dzieci.

„Odłóż smartfon i żyj” – takie napisy pojawiły się dziś przed przejściem dla pieszych przy Szkole Podstawowej nr 3 w Przasnyszu. Do końca tygodnia w ten sam sposób oznakowane zostaną „zebry” w pobliżu przasnyskiej „Jedynki” i „Dwójki”.

– Konsekwentnie realizujemy wszystkie pomysły dotyczące poprawy bezpieczeństwa w mieście. Napisy na przejściach dla pieszych są wyjściem naprzeciw znaku czasu wobec naszych uczniów szkół podstawowych. Zapominamy o tym, że telefon podczas ruchu w mieście czasami może okazać się zabójczy. W tym sens naszej akcji podpartej lekcją profilaktyczną. Odłóż smartfon (na przejściu) i żyj! – powiedział nam burmistrz Przasnysza Łukasz Chrostowski.

guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Miły Pan
Miły Pan
11 miesięcy temu

Bardzo dobra inicjatywa! tak powinno być na wszystkich przejściach dla pieszych. Dodatkowo niżej dopisał bym „ZEJDŹ Z ROWERU”, napisy moim zdaniem powinny mieć ŻÓŁTY napis – bardziej rzuca się w oczy bo to coś nowego na naszych chodnikach i drogach, a biały jest mniej postrzegany bo to stały kolor na jezdniach, ścieżkach i przejściach, na który ludzie mało zwracają uwagę, a jeżdżą i chodzą na pamięć. Pozdrawiam