W powiecie przasnyskim rusza akcja „Pluszak dla Ratownictwa”.

W dniach 20 – 28 tycznia Ratownictwo Medyczne Przasnysz, we współpracy z Dyrektorem SPZOZ Meditrans Ostrołęka Mirosławem Dąbkowskim, przeprowadzi akcję „Pluszak dla Ratownictwa”.

Głównym celem akcji jest zbiórka maskotek, które mają być wsparciem dla zespołów medycznych. Pluszaki pomagają min.: w nawiązaniu kontaktu z małym pacjentem, ułatwiają wykonywanie czynności medycznych, pomagają pokonać ból i lęk, a niekiedy wywołują uśmiech na twarzach maluchów.

Akcja „Pluszak dla Ratownictwa” została objęta honorowym patronatem Starosty Przasnyskiego – Krzysztofa Bieńkowskiego i jest to pierwsza tego typu zbiórka organizowana przez Zespoły Ratownictwa Medycznego w naszym powiecie.

– Zaangażowane zostały wszystkie szkoły oraz przedszkola na terenie powiatu przasnyskiego a nasz pomysł uzyskał wielkie poparcie oraz pomoc ze strony grona pedagogicznego, za co jesteśmy bardzo wdzięczni. Szanowni Państwo, w dniach 20 – 28 stycznia możecie przekazać pluszowego misia przez swoje małe pociechy do najbliższych placówek szkolnych oraz przedszkoli w waszej okolicy. Z góry dziękujemy. – informują organizatorzy akcji.

guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Marek
Marek
1 rok temu

A mistrz pierwszego planu przyniesie bałwana ??