W Mławie rusza budowa tężni. Co z Przasnyszem?

Wkrótce w Mławie ruszy budowa tężni i parku solankowego. W końcu udało się wyłonić wykonawcę projektu, który na realizację czekał niemal dwa lata. Finalnie na mławskiej Wólce do końca listopada ma stanąć jedna tężnia (za kwotę około 261 tys. złotych) oraz park solankowy (do połowy grudnia 2019 r., za kwotę 263 tys. zł). Jak wygląda sytuacja z tężnią w Przasnyszu spytaliśmy burmistrza Łukasza Chrostowskiego.

Budowa tężni solankowej w Przasnyszu trafiła do wieloletniej prognozy finansowej miasta z terminem realizacji na początek przyszłego roku. W ramach przetargu w III kwartale 2019 r. żadna firma nie zgłosiła się do wykonania tego zadania. Firmy dzwoniły do nas z pytaniami dotyczącymi realizacji w miesiącach zimowych. Stwierdziliśmy zatem zgodnie z Wydziałem Inwestycji, że przesuniemy jej budowę i wykonanie na przyszły rok, tak aby nasi mieszkańcy mogli korzystać z tężni już na wiosnę 2020 r. Lokalizacją tężni bez zmian pozostanie Park Miejski Przasnyszu. Wkrótce ogłosimy kolejny przetarg z terminem realizacji na wiosnę 2020. – odpowiedział Łukasz Chrostowski.

O perypetiach z budową tężni w Przasnyszu pisaliśmy już wielokrotnie, między innymi tu – Tężnia w Przasnyszu zostaje. Choć nie obyło się bez walki!

Miejmy nadzieję, że tym razem wyczekiwana przez wielu mieszkańców inwestycja dojdzie do skutku.


guest
8 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Waldek
Waldek
11 miesięcy temu

A ja wam powiem, że nie powstanie. Jedyne obietnice wyborcze jakie pan burmistrz spełnia to imprezy, które powoli zaczynają już nudzić. Byle się tylko pokazać. Przez ten rok nie było żadnych inwestycji. Wszystkie dokanczane pochodzą jeszcze z poprzedniej kadencji. W urzędzie powstały związki zawodowe, bo nawet urzędnicy mają dość tego cyrku. Panie burmistrzu, do roboty. Obiecałeś całą książkę, a przez rok nic z tego nie zrobiłeś.

Przasnysz
Przasnysz
odpowiada  Waldek
11 miesięcy temu

Tam od razu cyrk. Burdel, w cyrku są zwierzęta.

Ala
Ala
11 miesięcy temu

Ja również jestem zawiedziona.Miało być tyle zrobione,a tymczasem Pan Burmistrz trzyma z bogatymi :kompostowniki rozdaje,drzewa sadzi,odwiedza ich,a my w starych blokowiskach za śmieci płacimy po 23 zł i patrzymy na bałagan,bo pojemniki są za rzadko oprozniane.

Majka
Majka
11 miesięcy temu

Niestety w Przasnyszu wszystko jest odkładane i tak było od zawsze. Nie wińmy za to nowego burmistrza. Chłopak młody, widać, że chce, ale nie daje rady. Co do imprez to faktycznie jest to chyba jedyna rzecz z jaką daje radę. Pan Łukasz to fajny młody chłopak, ale moim zdaniem powinien być dyrektorem Miejskiego Domu Kultury , a nie włodarzem miasta. Koncerty, turnieje i inne wydarzenia nie zagwarantują inwestycji, a tylko na chwilę stworzą pozory, że w Przasnyszu coś się dzieje. Będąc obiektywną osobą można powiedzieć, że jedyne „inwestycje” w tej kadencji to szalet miejski i zburzenie starego domu (choć w… Czytaj więcej »

Ze wschodu
Ze wschodu
odpowiada  Majka
11 miesięcy temu

No jeszcze #zielonyprzasnysz jak było zapowiadane, jeden wycinał drugi sadzi i to chyba lepsze rozwiązanie jeśli chodzi o sam klimat i powietrze, im więcej drzew w mieście tym lepiej.

Ryszard
Ryszard
11 miesięcy temu

A moźe lepiej wybudować grotę solną?Za nie duźą opłatą mozna byloby korzystac o kazdej porze roku.

Łukasz
Łukasz
11 miesięcy temu

Rozumiem budowę teżni w sytuacji gdy miasto może sobie na to pozwolić i takie są oczekiwania mieszkańców, robić aby robić to po co robić, zgadzam się z moją przedmowczynia, burmistrz chce ale to chyba za mało, doświadczenie i siła przebicia nawet w tej małej polityce są istotne, poprosimy o kinoooo….

Tomek
Tomek
11 miesięcy temu

Mam nadzieję że nie powstanie, a pieniądze na ten cel zostaną odłożone na ogarnięcie koryta rzeki i wyspy.
Kto buduje tężnie, widać na spore lobby ☺